Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dopouštění vody v plynovém kotli po opravě

Z plynového kotle Vaillant thermomax VUW 180 XE (vytápění + TUV) jsem vymontoval trojcestný ventil (který byl prasklý a protékal) a namontoval jsem tam "nový" ze stejného kotle, který jsem nedávno z druhé ruky pořídil. Teď už nic v kotli neprokapává, při otevření kohoutku s teplou vodou, voda přes kotel normálně běží, ale nefunguje ohřev. V podstatě nějak nereaguje dopouštěcí ventil, takže tlak je stále 0 a (protože jsem při výměně dílů všechnu vodu z kotle vypustil) v kotli není voda v celém systému asi. Proto taky když pustím kotel a teplou vodu, začne čerpadlo hnát v podstatě jen vzduch (asi). Víte někdo jak ten kotel (celej systém) zavodnit? Je chyba v napouštěcím ventilu nebo někde jinde?

Díky

Teď se mi s tím kotlem stala další nová závada (bážně už se těším až definitivně odejde a pořídím nový :)). Pokud není kotel seplý, že vytápí topení, tak při puštění teplé vody v umyvadle se nesepne, espne se pouze při puštění teplé vody ve vaně, kde je větší průtok. Nevíte někdo proč to z ničeho nic přestalo v případě umyvadla spínat?

Tak teď se mi k tomu po cca 14ti dnech co jsem to neměl čas řešit, přidala další "porucha": Máme instalovaný Euro-Thermostat, na kterém mám nastaveno sepnutí kotle při teplotě pod 15 °C a jeho vypnutí při překročení 19 °C. Ovšem dnes si z toho kotel nic nedělá a vesele topí i když teplota byla 21 °C. Předpokládám, že by prostě nepřestal topit "nikdy" pokud bych ho nevypnul. Je to potvrzení teze, že je vadné čidlo na detekci průtoku TUV / NTC čidlo nebo jsou to 2 různé problémy?