Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dopouštění vody v plynovém kotli po opravě

Z plynového kotle Vaillant thermomax VUW 180 XE (vytápění + TUV) jsem vymontoval trojcestný ventil (který byl prasklý a protékal) a namontoval jsem tam "nový" ze stejného kotle, který jsem nedávno z druhé ruky pořídil. Teď už nic v kotli neprokapává, při otevření kohoutku s teplou vodou, voda přes kotel normálně běží, ale nefunguje ohřev. V podstatě nějak nereaguje dopouštěcí ventil, takže tlak je stále 0 a (protože jsem při výměně dílů všechnu vodu z kotle vypustil) v kotli není voda v celém systému asi. Proto taky když pustím kotel a teplou vodu, začne čerpadlo hnát v podstatě jen vzduch (asi). Víte někdo jak ten kotel (celej systém) zavodnit? Je chyba v napouštěcím ventilu nebo někde jinde?

Díky

Předmět Autor Datum
Na obehovom čerpadle Grudfos máš samočinný odvzdušňovací ventil. Ten povoľ. Ak nepomôže, vyšraubuj n…
Nuda 17.05.2017 16:43
Nuda
Díky moc. Začal bych tou expanzkou, které není pravděpodobně zavodněná. Vede do ní ale jen jeden vst…
nema 17.05.2017 17:59
nema
momentálně mám v expanzce (bez vody) dofouklej tlak 1 atm. Na manometru, který je umístěn v ovládací…
nema 17.05.2017 19:17
nema
Tak kotel funguje, ohříva teplou vodu i se spustí při vytápění. Tlak při vyšší tepltš (60 °C) vzrost…
nema 17.05.2017 20:10
nema
Nemáš náhodou v sústave ešte jeden náhradný ventil s nástavcom na hadicu? Mal by si mať. Pre každý p…
Nuda 18.05.2017 11:31
Nuda
kláves sa mi sekol, to vieš Turbo-Plus na PS/2 na ktorej mám takmer vydreté označenie za tých dvadsa… poslední
Nuda 18.05.2017 11:33
Nuda

Na obehovom čerpadle Grudfos máš samočinný odvzdušňovací ventil. Ten povoľ. Ak nepomôže, vyšraubuj na čele čerpadla v strede ten nerez šraub a skontroluj, či čerpadlo točí. Mierne ti vytečie z čerpadla voda. Kotol má drobnú expanzku (cca7,5l) určenú na priebežný ohrev úžitkovej vody, musí byť zavodnená.

Predpokladám, že kabeláž a riadiacu jednotku si zapojil správne. Jedine, že je zarastený ventil vodným šutrom a nechce povoliť.

Díky moc. Začal bych tou expanzkou, které není pravděpodobně zavodněná. Vede do ní ale jen jeden vstup (nemá žádný výstup?!) vody zespodu (zvrchu je pouze autoventilek na vzduch) - netuším jak ji zavodnit...?

momentálně mám v expanzce (bez vody) dofouklej tlak 1 atm. Na manometru, který je umístěn v ovládacím panelu kotle je tlak 0. Z odvzdušňovacího ventilku čerpadla pomalu kape voda. Dopouštěcí ventil (plnící zařízení) kotle při otevírání a zavírání nereaguje...

Tak kotel funguje, ohříva teplou vodu i se spustí při vytápění. Tlak při vyšší tepltš (60 °C) vzroste z 0 na 0,2 bar. Ale nefunguje ten dopouštěcí ventil...Na jakém principu funguje? Před opravou jsem s ním prostě pootočil a do systému se dopouštěla voda a zvyšoval se tlak, teď se po otevření tohoto ventilu zdánlivě nic neděje...

Nemáš náhodou v sústave ešte jeden náhradný ventil s nástavcom na hadicu? Mal by si mať. Pre každý prípad sa takto zabezpeč. 4444444444

kláves sa mi sekol, to vieš Turbo-Plus na PS/2 na ktorej mám takmer vydreté označenie za tých dvadsať rokov klepania ťažkou, spotenou paprčou.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru