Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je možné dostat elektrický šok z telefonu?

Nevěděl jsem, kam tento dotaz zařadit.

Nějaký člověk mi tvrdil, že v raném děství skočil do bazénu v době, kdy tam spadl telefon, a že elektřina z toho telefonu začala proudit do vody a pak do těla a osoba utrpěla elektrický šok, což jí poškodilo nervy a dnes jí trošku chabnou nohy. Nevím, jak velký byl ten bazén a o jaký telefon šlo, ale zdá se mi to jako naprostá blbost. Bylo by to za určitých podmínek možné? Děkuji za odpovědi!

Když teda ránu z mobilního telefonu dostat člověk nemůže, jak teda vysvětlíte tohle? Jsou to snad kachny?

1. ZÁKLADY BEZPEČNOSTI – Další zbytečná smrt: dívku (12) zabil mobil, který jí spadl do vany, publikováno 5. 2. 2018 (http://tn.nova.cz/clanek/dalsi-zbytecna-smrt-divku-12-zabil-mobil-ktery-ji-spadl-do-vany.html)
2. VÝSLEDEK VYŠETŘOVÁNÍ – Poslední fotografie: Dívka zemřela ve vaně kvůli nabíjení mobilu, publikováno 20. 7. 2017 (http://tn.nova.cz/clanek/posledni-fotografie-divka-zemrela-ve-vane-kvuli-nabijeni-mobilu.html)
3. ZBYTEČNÁ SMRT – Koupal se s telefonem, přístroj ho ve vaně usmažil!, aktualizováno 19. 3. 2016 09:55 (http://tn.nova.cz/clanek/koupal-se-s-telefonem-pristroj-ho-ve-vane-usmazil.html)
4. TŘETÍ PŘÍPAD ZA 2 TÝDNY – Školačku (13) zabil elektrický proud: Udělala osudovou chybu, publikováno 23. 2. 2016 (http://tn.nova.cz/clanek/skolacku-13-zabil-elektricky-proud-nabijela-telefon-ve-vane.html)

Kromě druhého odkazu, který je zcela jasný už z nadpisu jsem to proklikal a vždy šlo o mobil s nabíječkou, nezabíjel tudíž mobil, ale nabíječka, v posledním případě dokonce prodlužovák (což je totéž, jako když si přihodíte do vany fén).

Pominu teď věrohodnost zdroje nova.cz i to že ve všech případech to byli rusové, přičemž v rusku mají nejčastěji síť IT (tedy síť nespojenou se zemí, což má nějaké důsledky, které bych nerozebíral).

Z toho rozhodně plyne poučení, že není dobré používati elektrické spotřebiče ve vaně, ani sahati na ně z vany jak hlásá cedulka, která musela být v u zásuvky koupelně nalepená. Nevím, jestli stále ta povinnost platí, na školení nám o tom neříkali, ale to může být i proto, že bytové instalace nedělám, takže se při školení do těchto podrobností nejde.

Spis jde o ochrany v siti IT - to je dost siroky tema. Nadproudova asi nevybavi, voda zas tak malej odpor nema a jak to tam maji s hlidaci izolacniho stavu to netusim. Ale i ten bude dost zmatenej, protoze ma svod z obou polu a zhruba stejne velkej, cimz se to dost maze. Proste IT sit ma svy vyhody, ale i nevyhody.

když se neštítíš klikat na tn.nova a věříš jejich bulvárním nadpisům, nedivím se, že odpovědím nerozumíš.

samozřejmě tě nemůže zabít ani nepoškozená nabíječka třídy 2 - pokud do ní nevrtal sám uživatel.

úraz takovým spotřebičem si může způsobit jen nesvéprávná osoba mdlého rozumu, která vyžaduje trvalý dohled. nemohu posoudit, jestli je to tvůj případ nebo tvých známých.

Jsou to snad kachny?

jakože na tn.nova mělo někdy něco smysl? se obávám, že počet takových článků nebude vyšší než dnešní datum.