Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc so schodami na terasu - FOTO

Dobry den,

na dome som dokoncil takmer vsetko sam, tu mi ale chyba inspiracia. Potreboval by som vymysliet schodisko z obyvacky na terasu, jedna sa o 2 schodove stupne. Idealne by sa tie stupne rozchadzali aj do stran, nie iba rovno dole. Schodisko je zvrchu chranene pred dazdom balkonom, pokial nebude fukat, tak pri dazdi takmer nezmokne.

Najlahsie vyzera spravit salung a vyliat betonom, na vrch prirobit napr. bukove stupnice. Kamarat navrhuje zvarat z jaklov, dalsia moznost by bola nosna konstrukcia napr. zo smrekovych hranolov a na to opat stupnice z tvrdeho dreva.

Daval som aj dopyt na kovove schodisko, ze by tam boli stupne z rostov, tie su ale neprijemne pre bosu nohu. Okrem toho za cenu co mi ponukli by som si sam kupil zvaracku, spravil kurz a este nakupil material.

Foto je dostupne tu: CAM00820.jpg

Dakujem,

A co šaluňk na požadovaný tvar (schody i do stran), vybetovat s na to jako finální úpravu natáhnout kamenný koberec ?
Mohlo by se to i hodit k tomu Marmolitu a práce rychlá; natahovat Marmolit uz umíte, není to nepodobný, jen svisle plochy se pěchují.
Bylo by to bezúdržbové narozdil od toho dřeva.
Nebo, pokud chcete vzhled dřeva, tak dřevo nahradit nějakým pěkně vypadajicim drevoplastem (?), ty dnešní uz i slušně vypadají a je to taky věčný ...