Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Motorak s činy na otvíraní ventilu

Odborne sa takýto xindel volá "elektromagnetický ventil";

Jasně, ale to neřwší tu podmínku aby šel ovladat automatický i ručně.

Chceš krokový motor.

Co ten krokač.
Jakou silu ma třeba Nema 17?

Není jednodušší tam prostě dát elektromagnetický ventil?

To by se msel dat před něj i obyčejný, kdyby nešel proud.
A pokud je ventíl depnutý třeba 2 dný vkuse, take to není rozumne.
To by chtělo nějaký malý s převodovkou, ktera by šla rozpojít.

Motory s převodovkou JSX řady 370 mají při převodovém poměru 1:100 kroutící moment 0,3 Nm, tvůj má převod 1 : 40, takže kroutící moment bude méně než poloviční. Mám obavy, že to kulový ventil neutáhne. Podívej se na Aliexpress, tam najdeš motory nejen s větším převodovým poměrem, ale i s větším výkonem (potažmo větším kroutícím momentem).

Ten tež vypada rozumně a je za hubaka.
http://www.ebay.com/itm/DC-12V-HIGH-TORQUE-Cylindr ical-Electric-Micro-Motor-Gearbox-3-RPM-500TB/2822 99412460?rt=nc&_soffid=5024668001&_soffType=OrderS ubTotalOffer&_trksid=p5731.m3795

Když to chceš ovládat elektricky i ručně, máš dvě možnosti:
- dát k elektroventilu paraleleně druhý ruční ventil
- dát k elektroventilu vypínač pro možnost ručního spínání. Tohle mi přijde o dost jednodušší.

U obou možností nastane problem, když el.ventíl bude uzaven a vypne se proud.
A o to znanenu jde.Rychle řešení při vypadku proudu nebo poruše ventilu.

Jinak by se tam dal tento.
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p 2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.TRS0&_nkw=Brass+Mot orized+Ball+Valve%2CDC5V%2F12V&_sacat=0
Así nějak pořešít ten, na který tu odkaz czcharlie nebo ja ten silonový a nechat ho jan zasunutý na kolikach.
Když nastane porucha, jen motor ryche oddělat a nahradít pakou.