Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem studna a kvalita vody

Dobrý den,

nastehovali jsme se do domku, kde není obecní voda, ale jen voda ze studny. Ovšem s vodou je malý problém - i po převaření nás "prožene". Když dám vodu psovi nepřevařenou, tak z nej místo bobku jde prakticky jen voda :-(
Dívala jsem se na cenu testů a dost hruza. Navíc me vodu jen otestují a co z toho? Že je špatná, vím i sama bez testů. Jde mi spíš o to, zda s tím jde něco dělat?
Nyní vodu používame jen na koupání, praní a záchod.... na pití kupujeme.
Kamaradka me radila nalít do studny tak 10litru sava.... pomuže to?
Pul dědiny vodu ze studny pije a nemají problém, tak nevím, kde je problém u nás. Ale přímo sousedi, kteří bydlí vedle nás, mají vodu obecní a ze studny používají jen jako my ted.

Taky jsme řešili problém s vodou.Máme 12 metrů vrt, vody dosti.Máme novostavbu a jedním z požadavků SÚ ke kolaudaci byl rozbor vody ze studny.
Zaplatili jsme 1650 korun poctivě vydělaných za rozbor v laborce.Vody obsahovala bakterie (ne E coli) a spousty dusičnanů.
Zakoupili jsme proto reverzní osmózu s UV zářivkou a změkčovač vody, aby vápenec nezanesl skleněnou baňku s UV zářivkou, přes kterou vody protéká.
Zaslali jsme znova vodu na rozbor a hurá, voda naprosto perfektní.
Jasný, jednou za rok se musí obnovit filtry a zářivka, ale těch 1900 korun na údržbu reverzní osmózy je pořád lepší, než platit chlorovanou vodu, která je snad ještě horší, než ze studny.Jo, zapoměl jsem na sůl do změkčovače, 190 kč za tři měsíce za pytel soli.
Pořád je to voda zadarmo, nemusím řešit její zdražení.

Nějak jsem to nepochopil. Pokud platíte stočné 92,-Kč za krychlový metr, tak by jste měla být napojena jak na vodovod tak na kanalizaci. Pokud je studna obecní (pije z ní vodu půlka dědiny) tak má problém řešit obec a vy tam nemůžete nalít savo! Vaše informace se tedy rozcházejí. Pokud to ostatní občany "neprohání" tak mají upravenou střevní mikroflóru. Pokud to vydržíte tak za pár týdnů budete na jejich úrovni.

Jakože by se měřil odběr vody ze studny? To snad ne. To by mi museli na chalupě počítat kbelíky - vodárnu nemám. Pokud je v domě vlastní zdroj vody vypočítává se stočné podle počtu osob, které používají kanalizaci a platí se paušál. Na to jsou tabulky zohledňují se různé koeficienty, např. u rekreačních objektů počet dnů v roce kdy jsou využívány, ale to už je něco jiného.

odběr vody ze studny?

Nee. Jen co Ti jde do baráku "místo pitné". Byla by kravina počítat zalévání zahrady.
Soused si před hodně lety pořídil svou studnu a napojil jí na wc a bojler.
Pak opatrně sondoval co by obnášela legalizace stočného.
Podle tehdejších předpisů by ho ta úspora vyšla skoro dráž než původní stav.
Mimo "protokol" se dozvěděl, že pokud odebere x kubíků z řádu, nebude se nikdo o nic zajímat.
Takže si to ohlídal a je klid.

No já jsem nic opatrně nezjišťoval. Prostě když jsem pořídil přípojku kanalizace u Veolie po mě chtěli kolik lidí a kolik dnů v roce chalupu obývá. Z toho vypočítali nějaký paušál, který platím. Nikde mi nic do domu nepřitéká, studnu mám, nikde se nic neměří - není co. Ty kbelíky nebyly myšleny k zalévání zahrady, ale WC a na mytí, nemám vodárnu. Prostě pokud máš přípojku kanalizace pak za ni platíš i když ti není jak měřit přítok vody do domu.

Hned v prvním dotazu ke konci píše tazatelka, že vodu pije půlka dědiny. Pokud platí 92,-Kč za metr krychlový stočného tak je to blbost. Cena vodného a stočného za metr krychlový se v ČR pohybuje v rozmezí cca 60,- až 100,-Kč. Dále jak může mít změřeno stočné, když nemá vodoměr. Celý dotaz je zmatečný a plný rozporů.