Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bezdrátový zvonek paralelně s klasickým

Mamka přítelkyně neslyší zvonek a rozhodly se zakoupit bezdrátový. Nechtějí vrtat zdi.
Podle mě je ovšem nesmysl rušit stávající zvonek s klasickým zapojením.
Chtěl bych, aby vysílač nového bezdrátového zvonku byl zapojen na stávající a oba zvonily současně (pak by se dalo řešit nějakým vypínačem dočasné vypnutí některého z nich, což už je detail).
Je má idea správná?
Pokud ano, pak prosím o doporučení vhodného bezdrátového zvonku.
Děkuji.

Jaký bezdrátový zvonek je celkem jedno, takový,který by umožňoval požadovanou funkci neznám. Ale samozřejmě není problém vysílač od libovolného bezdrátového zvonku upravit a připojit paralelně ke stávajícímu zvonku (tím myslím zvonek, nikoli tlačítko). Úprava pak záleží na tom, jaké napětí (AC/DC, U) ve stávajícím rozvodu používáte.

Každá rada drahá. Mám s tím dost bohaté zkušenosti. Moje tchyně též velmi špatně slyšela a řešili jsme také který ze zvonků koupit. Ovšem problém je v tom, že je potřeba nejdřív zjistit, které kmitočty maminka nelsyší (nebo naopak slyší). Jinak budete dlouho zkoušet a utrácet peníze za další a další zvonky. Obecně bych řekl, že sluch se většinou odchází na vysokých kmitočtech, ale samozřejmě to nemusí platit pro každého. Problém je v tom, že zvonky fungují právě spíš na kmitočtech vyšších.

Přidělával jsem bezdrátový zvonek z Lidlu ke klasickému. Ten je napájený střídavým napětím, tak jsem vzal nejobyčejnější můstkový usměrňovač. Střídavou stranu paralelně ke stávajícímu zvonku, na plus a mínus malé 12V relé s 220uF elytem paralelně k cívce. Kontaktem relé jsem sepnul dráty vyvedené z tlačítka bezdrátového zvonku. Dosah nic moc, ale skrz dvě panelákové zdi to funguje.

Před pár lety se v supermarketech prodával bezdrátový zvonek, který sloužil právě k takovému účelu. Sestával z přijímací části, která sejmula zvuk stávajícího zvonku a vyslala impuls do přijímací časti, která zazvonila. Asi pro nezájem kupujících jsem už dlouho nic takového neviděl a tak ani nevím, jestli se něco takového prodává. Daly se tam zvolit asi tři kanály kvůli eventuelnímu rušení, tak jak je to běžné u bezdrátových zvonků. :-)