Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Střecha z asfaltových pásů, jak na to?

Zdravím.
Chystám se opravit střechu na kůlně, která má několik vrstev lepenky, asfaltu apod.
Moje představa je, že sundám vše až na dřevo(celá střecha je pobitá prkny v souvislé vrstvě) A na to bych dal dvě vrstvy asfaltovách pásů, křížem přes sebe.
Spodní vrsvu např. bych jen lehce přitloukl na horní straně střechy a zavařil pb hořákem po délce.
A na to horní vrstvu třeba tuto křížem přes spodní a přitlouct za neposypaný pás a přes to zase pb přivařit další pruh.
Střecha má cca 15m2 a minimální sklon.
Je tento způsob správný? Jsou nutné dvě vrstvy? A jaká asi tak může být spotřeba propanbutanu?
Díky předem za rady a postřehy.

Je to zbytočné a neúčelné.

Ako podklad daj hladnú handrovú lepenku, bal 25 bm, ktorú térákmi pribiješ v spojoch.

Na tento podklad začni dávať odspodu strechy po dĺžke posypové pásy so sklenou rohožou. Po nahriatí spojov v šírke cca 8cm plynom by bolo vhodné tiež dlhšími térakmi každých 20cm pribiť finálnu lepenku v spojoch k spodnému podkladu, aby ti v prípade víchrice asfalt nevyškbalo. Klince s veľkou hlavou - téráky, použi pozinkované.

Máš čas do letného slnovratu, 21. júna kedy praží slnko v nadhlavníku a teplota bude min. 28°C.

Spotreba plynu je minimálna, s 5l bombou si vystačíš po lepení aj na uklohnení 20 obedov na propánovej dvojplatičke