Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pri ohrevu vody, rachot kotle.

Ahoj.

Chtel bych se zeptat co muze zpusobovat nasledujici.

Pri ohrevu topeni neni zadny problem.
Pri ohrevu teple vody na miti, kotel vydava zvuky jakoby se v nem sypalo kameni.
Jako kdyby se v nem neco varilo. Jako laik bych rekl ze je kotel zavzdusneny ale nevim. Pokud ano, lze bez servisaka kotel ovzdusnit?
Nebo co by to mohlo byt za problem.
Kotel immergas.
Diky za radu.

Jestli je to Immergas tak je to na 100% zalehly spinac, který spousti cerpadlo. Voda se zacne ohrivat, podle nastevene teploty ( tepla voda na myti rukou...), ale cerpadlo nesepne. Proto to rampluje a kotel se vypne, aby se to nerozkocilo.
To je presne to jak popisuješ, voda se zacne ohrivat, horak jede, teplota stoupa a pak se horak vypne a teplota rychle klesne.
Pokud se sejme ochranna mrizka zespoda kotle, je to v leve casti asi 1/3 ZLEVA uprostřed. Je to cerny spinac a vyjizdi tam takova kovova osička, hřídelka.. ( sorry za tak dementni popis ) a ta prave zalehne a nevysouva se, nebo zustane vysunuta. Staci ji trochu prostříknout WDckem a trošičku ji pomoct šroubováčkem..pinzetou...
Poprvé jsem z toho byl v soku a pak mi servisak ukazal jak na to a uz jsem to 2x delal sam. Kotel mam 9 let. Jina zavada zatím nebyla.
Pokud si vzpomenu a nijak to nehori, poslu fotku, ale az vecer...nejsem doma.