Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plánovaná oprave střechy ze šindele na garážové stání

Zdravím Vás,
opět se obracím na Vás zkušenější. Na garážovém stání cca 50m2 mám střechu pokrytou šindelem, ale bohužel poslední 2 roky začal šindel propouštět větší množství vody. Sklon střechy není nikterak velký - cca 5-10 stupnů. Šinděl ve špatném stavu, a proto variantu kompletní výměny krytiny bych raději neřešil. Někde jsem slyšel, že existují hydroizolační lepidla/nátěry, které se nanášejí podobným válečkem jako je na malování. Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost? Je možné nátěr nanést rovnou na současný šindel?

Díky moc!

čo znemená pojem "šindel" ?????

Pálené tašky alebo asfaltová krytina. Tašky nijak neošetríš, jedine výmena.

Na eternit sa dá teplom (plynovým horákom) napáliť po povrchovom očistení tašiek od machu asfaltová krytina. Robí sa to výhradne v lete pri slnečnom počasí min. 28°C.

Alebo naklincuj térákmi novú bitumenovú asfaltku na pôvodnú opatrenú sklenou rohožou, z vrchu ošetrenú posypovou kamennou drťou. Spoje prekrytia (cca 5cm) po rozvinutí balíkov o dĺžke 10 bm stačí pretrieť asfaltovým náterom zn. penetrák Alp a preklincovať ich každých 10cm térákmi. Ak to spravíš v lete pri slnečnom podnebí pri 30°C nemusíš nahrievať plynom, lepenka sa v spojoch zlepí teplom a vlastnou váhou pod organickým rozpúšťadlom Alp.

Takéto riešenie je za facku a určite ťa prežije.

V první řadě šindel nemá co dělat na střeše s takto malým sklonem. Hydroizolační stěrky ano, existují, leč nejsou určeny k použití na střechy. Vím že to nechcete slyšet, nicméně Vás čeká kompletní výměna střešní krytiny. Tentokrát vybírejte takovou, která je pro Váš sklon použitelná.