Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plánovaná oprave střechy ze šindele na garážové stání

Zdravím Vás,
opět se obracím na Vás zkušenější. Na garážovém stání cca 50m2 mám střechu pokrytou šindelem, ale bohužel poslední 2 roky začal šindel propouštět větší množství vody. Sklon střechy není nikterak velký - cca 5-10 stupnů. Šinděl ve špatném stavu, a proto variantu kompletní výměny krytiny bych raději neřešil. Někde jsem slyšel, že existují hydroizolační lepidla/nátěry, které se nanášejí podobným válečkem jako je na malování. Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost? Je možné nátěr nanést rovnou na současný šindel?

Díky moc!

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
čo znemená pojem "šindel" ????? Pálené tašky alebo asfaltová krytina. Tašky nijak neošetríš, jedine…
Nuda 20.01.2017 09:30
Nuda
Takové řešení je opravdu za facku. Mě to někdo udělat na stavbě, tak mu jí s chutí vrazím. Pokud něč…
uličník 20.01.2017 22:58
uličník
Nuda je trouba. poslední
kejki 21.01.2017 10:23
kejki

čo znemená pojem "šindel" ?????

Pálené tašky alebo asfaltová krytina. Tašky nijak neošetríš, jedine výmena.

Na eternit sa dá teplom (plynovým horákom) napáliť po povrchovom očistení tašiek od machu asfaltová krytina. Robí sa to výhradne v lete pri slnečnom počasí min. 28°C.

Alebo naklincuj térákmi novú bitumenovú asfaltku na pôvodnú opatrenú sklenou rohožou, z vrchu ošetrenú posypovou kamennou drťou. Spoje prekrytia (cca 5cm) po rozvinutí balíkov o dĺžke 10 bm stačí pretrieť asfaltovým náterom zn. penetrák Alp a preklincovať ich každých 10cm térákmi. Ak to spravíš v lete pri slnečnom podnebí pri 30°C nemusíš nahrievať plynom, lepenka sa v spojoch zlepí teplom a vlastnou váhou pod organickým rozpúšťadlom Alp.

Takéto riešenie je za facku a určite ťa prežije.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru