Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak brousit hliník

Ahoj. Mám hliníkové dílky z drátořezu a jednu jejich stěnu potřebuji obrousit/vyleštit do hladka. Zatím používám šmirgl, ale ten se hned "zalepí". Navíc bych to chtěl nějak "elektrifikovat". Co si k tomu koupit? Nějaký multifunční stroj? A jaký nástavec na to? Předpokládám že šmirgl fungovat nebude. Nějaký leštící kotouč s pastou?

To zase ne. Nejsem zastáncem zamykání starých vláken. Naopak myslím že pokud se staré vlákno oživí a rozvine konstruktivní debatou pak je to jenom dobře a ku prospěchu poradny. Nutno ovšem dodat že se to děje zřídka a často se vytahuje jen kvůli reklamě anebo bezduchému výkřiku do tmy.
A bez obav; nejsem nasírací.

Já tě v žádném případě nasrat nechtěl, ale vidím paradox v tom, že se jednou doporučuje v Poradně hledat a když někdo třeba připíše zajímavou poznámku, nebo postřeh - i když samozřejmě s křížkem po funuse, ale může to právě nějakému hledači později pomoci, tak se mu vynadá, smaže a zamkne. Ostatně nadávání uživatelům se tu stává bohužel folklorem. Samozřejmě, plně s tebou souhlasím.

Starý osvědčený způsob.Smirek plátno o zrnitosti 200.a pod petrolejem.Po vybroušení použít hadrový kotouč a zelenou pastu.Pokud to bude nutné tak použít před zelenou pastou brusnou hnědou.Nemusím podotýkat že to je svinsky špinavá operace.Po vyleštěví omýt v silném saponátu.Mějte na paměti že to časem oxiduje a je potřeba obnovit jenom přeleštěním,Ideální je to eloxovat.Jinak stačí vrtačka a kotouč plochý pryžový na který připevníte smirek.Pogumovanou zástěru a brousit a brousit.