Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem topné kabely pod zámkovou dlažbu ?

Zdravím,

Letos si plánuju předláždit vjezd pro auta k mému domu. Tady je vše jasné. Ale hraji si s myšlenkou, že bych pod dlažbu nainstaloval topný kabel, resp. topnou rohož. Vjezd je mírně do kopce, takže bych dole udělal kanálek pro odtok vody, aby nezamrzala dole. Velmi by se tím usnadnila zimní údržba a vjezd by nebyl pod ledem či sněhem.
Máte s tímto někdo zkušenosti ? Případně rady a tipy ? Má to smysl dělat? Nebo je to hloupost?

Díky

Problém zostáva v ovládaní ohrevného kábla, aby si vystihol zrovna námrazu, aby si včas zrána mal ošetrený chodník od poľadovice a snehu. Čidlo v suchom mraze zopne odporový drôt aj keď ho nepotrebuješ, zase pri namrznutej pôde stačí plusová teplota mrholenia a máš poľadovicu. Manuálne spínať večer krytál je drahá sranda než sa drôt a podlaha ohreje pritom objektívne nevieš odhadnúť, či napadne sneh alebo bude mrholiť s námrazou. Počítaj pri odbere 2kW a viac, podľa plochy.

Absolutně nedoporučuji. Pokud máte peníze na rozhazování tak si to pořiďte. Musíte to mít zapnuté ovšem celou zimu, aby to fungovalo. Pokud si myslíte, že to zapnete jen někdy tak to nebude fungovat. V naší obci to má pár bohatších lidí a nikdo to nepoužívá i když mají dost peněz.