Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze nalepit tapety na malbu?

Dobrý den,

chci nalepit papírové fototapety a nejsem si jistá, jak postupovat. Jde o suchý pokoj v paneláku. Zdi byly před cca 10 lety nově vyštukovány a vymalovány klasickou bílou barvou. Můžu tapety nalepit přímo na malbu, nebo je třeba nejprve zeď nějak připravit (odstranit nátěr)?

Děkuji za rady!

Julie

Včera jsem mluvil se dvěma malíři a neopomněl se optati. Jednohlasně přetírání tapet nedopporučují. Může se stát že tapeta "provlhne" a vystoupí fleky protože lepidlo na rubové straně nemusí být naneseno rovnoměrně. V horším případě zvláště při použití vodového materiálu může tapeta lehce nakrabatět a jiné vylomeniny nadělat.