Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hladinoměr do studny

Zdravím,
řeším otázku zjišťování hladiny vody ve studni i proti nechtěnému vyčerpání.
Samozřejmě na netu jsou nabídky navíječe na cívku s ukazatelem nebo pásmo na cívku a podobně v ceně 1500 a víc.

Napadlo mě koupit za 100,- navíjecí vodítko, k němu přivázat na šňůru "plovák" z poloprázdné petky, tak aby vodítko mělo mělo tendenci navíjet při zvedající se hladině.
Změřit aktuální výšku hladiny a zaznačit na viditelnou část vodítka nad studnou. + dokreslit stupnici nahoru a dolů.

budu rád za případné méně kostrbaté řešení
díky

Pokud jde o čerpání el.čerpadlem, proč hlídat hladinu hladinoměrem? Nejjednodušší řešení je použití automatického hlídače hladiny, který Ti při poklesu hladiny čerpadlo vypne a při dostoupení na dostatek vody, zase zapne. Zapojení je jednoduché, do přívodu čerpadla a do studny dvě sondy (min. a max.). V odkazu uvedený, pokud jde o 1 fázové čerpadlo do 1,5 kW tak se připojí přímo do přívodu čerpadla, pokud jde o větší příkon, nebo o třífázové, tak se zapojí do okruhu ovládání stykače s příslušnou ampéráží a potřebným počtem kontaktů.
Třeba tento, včetně dvou sond to vyjde do 1000,- Kč. A nemusíš nic hlídat!:-D

https://www.obchodcerpadel.cz/detail-produktu/hrh-5-uni-hladinovy-spinac/#qtab=t1

No to rozhodně je lepší použít samozřejmě relé. Akorát to vyžaduje odbornou montáž a vhodné místo s el. krabicí. A to si každý neudělá sám. Pokud by jsi tam měl i odbornou montáž, tak tě to vyjde na víc než jen 1000 Kč.