Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vnímáte stávající insolvenci ST ENERGY vůči ČEZU?

Zdravím,
odběratelé elektřiny ST ENERGY.Dne 30.12.2016 při náhodné nabídce slevy elektřiny na webu jsem zjistil:ST Energy nemůže dodávat elektřinu, neplatila firmě ČEZ
Zdroj: http://www.denik.cz/ekonomika/st-energy-nemuze-dod avat-elektrinu-neplatila-firme-cez-20161017.html
Rozhodl jsem se preventívně najít nového dodavatele a dát řádnou tří-měsíční výpověď a zároveň anulovat Deaktivační poplatek 3 630 Kč s DPH u ST ENERGY. Na stránkách nezávislá kalkulačka mi byl doporučen nový vhodný dodavatel EP ENERGY TRADING, s tím pokud se rozhodnu pro nastávající změnu zařídí bezproblémový převod.Těžko předvídat jak dopadnou vzájemné vztahy obou jmenovaných a jak dalece důvěřovat sprostředkovateli co se týče právnické stránky převodu bez sankcí.
Zajímá mne jak řešíte stávající stav, kam se případně obrátit o radu.

Děkuji za info.
flodur.
Změna kategorie, původně: Ostatní (Kurt)

nedělat takové krkolomosti s alternativcema...já jsem třeba trvale u Eon. řešil bych to podle distributora, v česku jsou jen dva , ČEZ a nebo EON. Přibližně, ČEZ má severní půlku republiky a EON jih..Za distribuci stejně platíte jednomu z nich , tak proč od nich neberetei silovou složku?

21 Kw v NT za tepelné čerpadlo?Které určitě nebylo levné :-)

Já vytápím domek typu Bungalow o velikosti 145 m2 elektrokotlem, občas si přitopím krbem.Spotřeba za celý rok byla necelá Mw za vysoký tarif a 6,3 Mw za Nt.Vše na elektřinu.Zálohy na elektřinu 3500, vraceli nám 29 tisíc.

260 000 domácností se vám zdá hodně? Nebude levnější zůstat u ČEZ a nebo EON? Stejně to všichni překupují u nich :-)

U EP ENERGY TRADING jsem několik let a naprosto bez problému, líbí se mi rychlá komunikace mailem. Jestli jsou dnes ještě nejlevnější ale nevím.

A jen poznámka, nejdražší energie, telefonní tarify atd v Evropě, máme i proto, že jsme líní hledat nejlevnější nabídky a něco měnit. Jít tvrdě po nejnižších cenách, osobně považuji za občanskou povinnost.

pc.
Jste jediný který zmněnil dodavatele, Váš příspěvek si ostatní přispívatelé tohoto vlákna určitě za klobouk nedají. Jejich zapšklost nemá obdoby a nakonec kdo se bojí nesmí do lesa. Já jsem ze stávajícím ST ENERGY byl spokojen nebýt jeho nenadálé insolvence a případného úpadku. Vítám kladné hodnocení EP ENERGY TRADINGu, ke kterému mě sprostředkovatel doporučuje přejít, za to Vám patří dík.
flodur.

zapšklost? Tady jsou výbuchy smíchu. :-D Ekonomický analfabetismus v přímém přenosu. (a jediný, kdo je tady mimo mísu, je flodur)

"nenadálá insolvence" - to je taky dobrý fór. Stačí sledovat co se děje a jak teď poslední půlrok ERÚ řádí v licencích jak Černá ruka (konečně, protože se ten stav neustále dotírajících podvodníků v energiích už skoro nedal vydržet).

Kurte,zdravím.
Váš pohled na problematiku je povrchní, že jsem poslal zálohu předem přeci ještě neznamená, že se na úkor mojí důvěry bude někdo obohacovat. Poslal jsem soudní žalobu, žalovaná už dobrovolně vrátila polovinu dluhu, zbytek včetně příslušenství bude muset vrátit po vynesení usnesení. Co se týče úpadku samotného dodavatele el. ST ENERGY platí i pro něho, pokud své dluhy neuhradí, nakonec pro mne žádná újma nevznikne.(viz příloha) Určitě mi dáte za pravdu i při sebevětší opatrnosti neví člověk kdy a kde případně dojde k újmě. Do poradny jsem šel pro radu a né pro kritiku.
Vzhledem k dostačujícím informacím mimo poradnu vlákno uzavírám.
flodur.

jistě, pokud máš moře volného času, tak dává smysl shánět nejlevnější nabídku a pak řešit nekvalitu, nedodání zboží nebo dokonce podvody.

Já ten čas nemám, nemám ani chuť hledat přeprodávače leštěných prdů, který staví svůj byznys na odhadu spotřeby, počtu zákošů a co nejnižších nákladech a maržích (protože nemá žádnou přidanou hodnotu), a podle toho taky rychle krachuje, když padne kosa na kámen a výdaje se vyrovnají s příjmy, a tudíž není z čeho žít. To si raději nasmlouvám racionální smlouvu u primárního dodavatele.