Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Indikace dojezdu.

Zdravím všechny chytré hlavy.
2 relátka.
Jedno spina chod motoru vlevo, druhé vpravo.
Mezi relátky a motorem jsou dojezdy.
http://www.hadex.cz/l400-mikrospinac-s-packou-on-o n-1pol250v10a/

Potřebují do jine místností natáhnout indikací že fakt jezdec dojel do bodu A či B a překlopil mikrospínač.
Problém je že relé se sepne jen na 6 větřím a doba než se jezdec dostane s jednoho bodu do druhého je 5 vteřin.
Tedy po 6 vteřinách, jíž není na mikrospínači napětí.
Půjde to nějak vyřešit?

Schéma obsahuje len reverzný a dopredný spínač motora, z ktorých je aktívny len jeden počas trvania signálu z DO. Z tohoto obvodu principiálne nedostaneš požadovanú informáciu len preto, že tam taká informácia ani nie je.
Musíš na koncoch dráhy jazdca nainštalovať po jednom koncovom spínači napr. podľa linku, čo máš uvedený v dotaze. Zopnutý je len ten spínač, na strane ktorého je jazdec a je zopnutý trvale. V medzipolohe sú obidva vypnuté. Je naprosto triviálne pripojiť na každý z nich (samostatne) LED, ktoré budú indikovať polohu jazdca.