"nejlepsi" H7 zarovky?
Ahoj.
Chci se zeptat ktere ze zkusenosti jsou nejlepsi H7 zarovky co se tyce zivotnosti a svitivosti?
Pouzivam ted Osram H7 NB Unlimited jenze ty praskaji co pul roku :/
Diky za rady :)
Ahoj.
Chci se zeptat ktere ze zkusenosti jsou nejlepsi H7 zarovky co se tyce zivotnosti a svitivosti?
Pouzivam ted Osram H7 NB Unlimited jenze ty praskaji co pul roku :/
Diky za rady :)
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Mám taky NíghtBreaker Unlimited, sice jen H4, ale zkušenost stejná - prdají co půl roku.
Co jsem tak četl tak lidi celkem doporučují Osram Silverstar - svítivost jen o malinko horší než NB ale životnost významně vyšší...
Koupil jsem sadu 2 ks žárovek H7 (modré) v místní vietnamské tržnici, za 89 KČ !, a už je mám na autě skoro dva roky. Je pravda, že co se týče svítivosti, nebudou to žádná "oslňovadla", ale zatím drží, a svítí standardně...
kupuju "neznačkové" německé (tuším značka Narva) za 100Kč kus. Vydrží mi typicky cca rok až dva, to je plusminus 45-60 tisíc km.
Ale ve Fábce mi ty stejné H7 nevydržely déle než 15-20 tisíc km, prostě nekvalitně udělané auto.
Hm neco mi rika ze to bude spis autem :D
Bohuzel mam Megana II kterej je praskanim H7 vyhlasen :/ asi budu muset zainvestovat do denniho sviceni
Nebo můžeš pořídit odporový drát
Sice starší test ale něco napoví. http://www.autorevue.cz/test-autozarovek-h7-drazsi -nemusi-znamenat-lepsi
Model autožárovky H7 (test ADAC)
General Electric Extra Life
Philips Lifetime x4 s dlouhou živ. Cartechnic H7 standardní Osram Standard H7 standardní Car1 CO 2041 Longlife s dlouhou živ. Philips Vision + 30 % standardní Bosch Pure Light standardní Bosch Longlife Daytime s dlouhou živ. Osram Ultra Life s dlouhou životností. Car1 CO2001 standardní. Nedávno jsem měnil, v servisu mi doporučili kupovat v Německu.
Mám také v autě tyto žárovky, jsou tam něco přes 2 roky a pořád ještě drží(najezdím cca 15000 ročně). Ale jezdím většinou v Německu, takže bez svícení ve dne, a dávám si pozor, abych nestartoval s rozsvícenými světly.
Zdravím, obecně se dá o žárovkách říci toto:
1.) Čínské a no name žárovky se nevyplatí kupovat, protože buď nevydrží a nebo vydrží, ale moc to nesvítí (nemají homologaci a navíc vlákno žárovky není ideálně umístěno a tak nespolupracuje s optikou světla, modrá baňka jako bonus už značí úplnou katastrofu). Kdo něvěří, ať si ve volné chvíli zajede na STK a nechá na regloskopu změřit intenzitu dálkových světel a hned bude moudřejší.
2.) Některá auta se řadí mezi likvidátory žárovek, je třeba instalovat odpory, či odporové drátky, aby žárovka či žárovky byly napájeny optimálně a netrpěly vysokým napětím. U některých aut se objevuje i problém s vypalování či zahořením patic pro žárovky (řeší se to výměnou za patice lepší, třeba keramické).
3.) LED žárovky většinou nejsou také homologované a pokud ano, tak optika běžného světla na klasické žárovky je prostě nemůže využít. Z toho plne, že to svítit prostě nebude, budou to bludičky. To samé platí pro přestavbové sady HID (xenony). Jednak to není povolené, za druhé světlo opět nedisponuje příslušnou optickou geometrií, takže zase nic a navíc hrozí pokuty.
4.) Pro klasická auta na klasické žárovky H4/H7 se vyplatí kupovat obyčejné žárovky (standardní řady, nebo longlife žárovky-při tom je třeba se zaměřit na vlákno, které by mělo být silnějšího ražení). U žárovek se zvýšenou svítivostí je vlákno "slabší" a tudíž více žhaví a více svítí, ale méně vydrží. Pozor, v žádném případě nekupovat žárovky typu EXTREME či RACE 100W, nemají homologaci a i kdyby ji měly, tak budete osňovat ostatní, ale hlavně si dokonale zničíte světlomety nadměrným teplem z těchto žárovek.
Snad to trochu pomohlo, objasnit problematiku žárovek.