Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jawa 50- špatná jiskra

Čus draci, mam malej problem s mustangem. Přestal hazetc jiskru pod tlakem ve valci, nevím čím to muže být, kdyz vyndam svicku tak jiskru hazi a uvnitr ne. Benzin tam jde (svicka je mirne mokra)
Predstih a odtrh je delanej asi po 10té..
Svicky jsem zkousel 3.
Diky za rady

Pokud není jiskra delší než uvedených 7-10 mm jsou tyto možnosti:
1) vadný kabel - ten vyměnit i kdyby třeba jen preventivně
2) vadná zapalovací cívka - tu měnit preventivně by byl drahý špás, takže jedině zkusmo nahradit jinou a podle výsledku se zařídit - koupit novou nebo hledat dál
3) vadná cívka zapalování v magnetu - totéž co u zapalovací cívky
4) vadný kondenzátor - totéž jako vysokonapěťový kabel, nestojí majlant takže vyměnit preventivně.

A především zkontrolovat nastavení přerušovače - bod, ve kterém se rozepnou kontakty (předstih) a vzdálenost kontaktů při maximálním rozevření (odtrh). Příliš velká i příliš malá nastavená vzdálenost kontaktů způsobí malou energii jiskry i když pokaždé z jiného důvodu.
Zkontrolovat dotažení matek upevňujících vodiče jak na přerušovači tak na zapalovací cívce.

Díky za odpověď a rady. Kondenzátor jsem měnil z funkčního stroje a taktéž zapalovací cívku v magnetu. Jinak kontakty na kladívkách jsem jemně zbrousil pilníčkem, ale fakt jemně.
Zkontroluji ještě jestli to někde není odizolovaný kabel. No a samozřejmě zkusím vyměnit indučku a vysokonapěťový kabel. :)

Tak snad se to už vyřešilo, píst se zdál na oko v pořádku i s kroužky. Po nějaké době mi to nedalo, tak jsem to znova překontroloval. Sundal jsem kroužky z pístu a co nevidím, u druhé drážky na kroužek je propálený zámek, tudíž to podfukuje a nemá kompresi. Díky za všechny rady. Zítra koupím nový píst a dám ještě vědět.
Ale chtěl jsem se ještě dotázat na označení válce a pístu.

válec-píst
A - A
B - A
C - B

někde jsem to četl a nevím jestli to je takto správně.