Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdíl mezi těsněními

Zdravím

Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, jaký je rozdíl mezi těsněními?
Filtr u oběhového čerpadla k podlahovému topení ma ploché těsnění. Nevím vnitřní průměr, ale vnější má 42mm. Takové je poměrně drahé. Mohu ho trvale a plně nahradit teflonovou páskou? Nebo raději konopné fousy?

Druhé, ale menší ploché těsnění(vnitřní průměr 15,nebo 16mm) pod pojistným ventilem bojleru, jsem nahradil teflonovou páskou(to ploché nešlo znovu použít- propouštělo vodu). Už jsem koupil nové, ploché těsnění. Má to smysl předělávat z té teflonové pásky na to ploché těsnění?(zatím to neteče)

Je nějaké jednoduché pravidlo, kde použít jaké těsnění.

Děkuji velice za rady

Co je to drahé?
Ploché těsnění těsní přítlakem na dosedací plochy protilehlých částí. Těsnění konopím nebo páskou těsní v závitu. Podle toho jsou příslušné protikusy vyrobeny.
42mm odpovídá tuším 5/4", to není nic velkého.
U filtrace se velké tlaky snad nekonají, zkusil bych laborovat se starým těsněním a nějakým tmelem v kartuši.
Tubou toho tmelu se dostaneš asi nad cenu těsnění, ale zbyde ti na "ažpak".
U bojleru bych měnil, v řádu je běžně 4 - 5 barů a když se zadaří tak i 8.