Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vypouštění vody z hadice k pračce

Zdravím
Po doprání vypínáme vodu do pračky na rohovém ventilu. To proto, kdyby náhodou něco v pračce prasklo, ať nevyteče moc vody do kanálu.
Nicméně tlak v té hadici zůstává +- do dalšího praní stejný. Tak bych chtěl ještě zařadit nějaký odpouštěcí ventil, který bych napojil na nějakou hadici a svedl do odtokového kanálu.

Měl byste někdo nějaký konkrétní typ ventilu, který bych mohl použít? Řešení by to mělo být samozřejmě jednoduché na použití a spíše za pár stovek.

Co třeba obyč.pojistný ventil? Letmo jsem ho viděla na síti za 200kč.

Rohový ventil má vnější závit 25mm. Hadice k pračce vnitřní závit.
Redukčním ventilem máme snížený tlak na 2.5baru.

Popř.jak to máte vyřešené vy? Pokud tedy...

Děkuji

Zbytočné šaškovanie. V prívodnej hadici sa nachádza objem vody max. tri deci v prípade, ak by náhodou aj po zastavení prívodu vody tlakom praskla. Nemysliteľné(!) Lenže hadica je dimenzovaná spolu s vnútorným armovaním v plaste na tlak min. na 20 bar oproti tlaku 5,5 bar v bežnej vodovodnej sústave.

Tri deci vody na podlahe by si snáď zvládla vytrieť papierovým kapesníkom (šnupcichlom).

Na životnost napouštěcího ventilu má násobně vyšší vliv počet cyklů otevření/zavření než stálý tlak mimo provoz pračky. Řešit odpouštění tlaku je opravdu zbytečné. Pokud byste to ale chtěl mermomocí řešit, stačilo by do přívodní hadice vložit kousek trubky a do ní zamontovat obyčejný odvzdušňovací ventil z radiátoru ústředního topení.