Z firmy mi volali niekokoľkrát. Podotýkam jednali veľmi slušne, na rozdiel od pripadu z minulých rokov, kde mi v telefóne nadávali a vyhrážali sa súdmi (šlo o 2 firmy, ktoré boli v spore), empaticky az s nádychom veď pomožte, vidíte, že nám ubližujú. Že či by sme nezmazali vlákno, lebo ich silne poškodzuje. No možno by sme aj zmazali, keby sa neudiali nasledovné veci. Šlo hlavne o provokáciu usera BlankaH, ktorý ma vo vlákne viacero príspevkov a podprahovo sa pokúša ovplyňovať nespokojných zákazníkov. Čoho je moc to je moc....a tak vznikol tento článok.
Přejít na článek
To je celkem jednoduché, napětí zdroje 3V, proud podle maximálního možného odběru připojeného zařízení /spotřebiče/.
to přece záleží na zátěži, tedy tom, co chceš napájet. Běžně má každé zařízení na sobě štítek s max. odběrem (typicky ve wattech nebo miliwattech). Z toho pak dle ohmova zákona P = U * I, není tedy problém spočítat max. proudovou zátěž a podle toho vybrat zdroj (nejlépe mírně silnější)
Obávám se že na tom spotřebiči žádný štítek není,nejde to nějak odečíst z těch baterek?
Ty baterky napájí výrobník destilované vody a mají tam funkci deionizace.
Destilku nevyrábím pořád, je tam dioda která pořád bliká a tak bych to chtěl předělat na adaptér abych pořád nemusel kupovat baterky.
to není výrobník destilované vody.
Tak přesněji - je to deionizátor vody. Vodu tím prohnanou leju do baterky elektrického vysokozdvihu a ostatních údržbových baterek.
Jednoduchšie je, ak si v zime nahrabeš do nádrží napadaného snehu a necháš postupne roztápať. Získaš po usadení na dne nádrže prachu z ovzdušia pozbieraného kryštálmi snehu tú najkvalitnejšiu destilku - čisté H2O. Úplne sadarmo. Ja ju prelejem po usadení smerom do sklených demižónov na víno. Mám na sezónu destilku do chladičov, ostrekovačov, bateriek, vyvíjača HHO riadeného procesorom na suchú vodnú hmlu s obsahom obohatenie o 2% elektrolýzou rozloženej vody H2+O (jazdím na vodu).
Tak by to samozřejmě taky šlo, ale na to nemám čas, navíc u nás poslední zimy ani není sníh.
Já ten přístroj už mám, ˇjen se mi nelíbí to bateriové napájení, radši bych to měl do zásuvky.
Mne zase napadlo nachytat si vodu co odkapává z klimatizace. Nebo vodu co kondenzuje v sušičce prádla. Zatím ji používám k opláchnutí skel u auta po umytí. Máme ve vodovodu tvrdou vodu a když na sklech po umytí zaschnou kapky, zůstanou po nich šmouhy. Po opláchnutí zkondenzovanou vodou z myčky nebo klimatizace žádné šmouhy nezůstanou.
Jezdim na vodu - tak to ma dostalo :D
Jaký proud to zařízení odebírá, by se dalo snadno změřit ampérmetrem při zapnutém přístroji. Můžeš to taky odhadnout z toho, jak dlouho ti ty baterie vydrží pracovat, než se vybijí. Pokud víc jak 5 hodin, tak bych si dovolil tvrdit, že zdroj 3V/300mA bude bohatě stačit.
Ty baterky vydrží pár týdnů, když jsou nějaké lepší tak měsíce Ale ten ampérmetr mě nenapadl, vyzkouším...
Ano, to je jediné správné řešení tohoto problému, když na přístroji není uvedena proudová spotřeba, tak ji změřit při všech stupních zátěže / plný provoz, pohotovostní provoz/ a na ten nejvyšší dimenzovat ten napaječ, Samozřejmě s určitou rezervou, ať trvale nepracuje na max. zatížení.
Tam se prostě prásknou baterky, začne blikat dioda, a pokud bliká zeleně tak tím lze "filtrovat" vodu. Tudíž předpokládám odběr pořád stejný. Dioda bliká dokud není filtr na výměnu (asi po 5m3 vody), nebo dokud nedojdou baterky. Původní baterky vydržely asi rok, co jsem je vyměnil za jiné tak už tam mám druhé za 4 měsíce. Ale je fakt že je to teď ve větším chladnu. Možná je to tím.
Udělat na přístroji konektor s diodou v propustném směru. Nabíječku ze staré Nokie, mají 3,7V a 300mA.
Tak jsem zařadil do obvodu ampérmetr a ukazuje 0,00 takže to jsem si nepomohl Nedalo by se to nějak odvodit z těch baterek? Ty přece taky musí dávat nějaký proud...
No, tak jsme se dozvedeli, ze neumite merit Ampermetrem.
Tak jinak - co je to za zarizeni a jak dlouho vydrzi na ty dve baterky pracovat?
Tak to bych si dovolil nesouhlasit, dal jsem tam baterky a pod jeden kontakt jsem dal kousek papíru aby se to nedotýkalo. Dioda neblikala. Potom jsem tento kontakt propojil ampérmetrem (jeden hrot na baterku a druhý hrot na plíšek co byl za papírem), dioda začala blikat, ale ampérmetr ukázal 0,00. Takže to asi jenom bere míň proudu než kolik ten ampérmetr naměří. Mám na něm jen dvě desetinná místa. Už jsem to tu někde psal, baterky tam vydrží docela dlouho (měsíce).
odber pod 10mA? To je mozny, jenom nevim, proc tam pak nekdo dal Dcka. A co je to za ampermetr? A neni to nejakej alarm nebo tak neco, co "nic nezere" a pak behem poplachu zacne ty baterky strasne zdimat?
Pokud ne,tak v takovym pripade staci libovolnej 3V DC zdroj, tak slaby aby to neutahli to se nedelaj. Vic by mit nemel, 3.7V by se jeste mozna sneslo(bez zaruky), vic ani nahodou.
Takže chápu to správně že mám dodržet to napětí 3V a proud může být třeba i 600mA? Viděl jsem i adaptér 3V-1A. Ten by taky mohl být?
Baterky tam dali takové asi aby to dlouho vydrželo, v prospektu se píše že se mění po dvou letech. První baterky mi tam vydržely přes rok, ty další už takovou životnost neměly...ale je fakt že byly jiné značky.
Odběr bude plus/mínus pořád stejný, žádný extra zvýšený nebude.
Je to tak jak píšu?
Můžete mi to prosím někdo potvrdit?
Ano, může to být 600mA, i 1A i třeba 10A
Je to zázračný výrobek, nabízejí to všude. Spotřeba se blíží nule:)
brožurka
Budulíne, i když toho moc neřekl, nejsprávnější připomínku má jirka44.
Deionizovaná voda, není v žádném případě destilovaná voda. Do akumulátoru se dá případně použít demineralizovaná voda, což je voda zbavená všech rozpuštěných látek. Velmi pochybuji, že tento zázrak takovou vodu vyrobí, zejména proto, že pokud je tato voda určená k pití, po zbavení všech minerálů, je k pití nechutná.
Stěží bych si dovolil lít takovou vodu do relativně levného akumulátoru osobního auta, natož do velmi drahého akumulátoru el. vysokozdvihu.
Chemická čistota akumulátoru je na vysoké úrovni a jakákoliv příměs cizích látek znatelně snižuje životnost a zvyšuje samovybíjení.
Všemu, co je tvrzeno v reklamě se věřit nedá. To, že trvrdí, že je voda vhodná do akumulátoru bych nevěřil ani za mák.. Spíš věřím tomu, že se poškození akumulátoru neprojeví hned, ale projeví.
Já jsem si to nevycucal z prstu, tento přístroj mi doporučil technik který nám provádí údržbu vozíků, že se mu to prý osvědčilo u více firem. Já to do toho VZV leju už druhý rokem a baterka je pořád stejná. Žádné častější nabíjení, nic takového. Po takové době by se to už projevilo. Přece jenom, ta baterka spolkne zhruba 10 litrů měsíčně...
Mimo to, ten přístroj není jen deionizátor, ta voda napřed projde velkým "filtrem" to je ta bílá bomba na obrázku. Až poté se deionizuje
""ta baterka spolkne zhruba 10 litrů měsíčně..."" No jestli to není tím, ta spotřeba vody se mi zdá obrovská. Myslím, že kdyby vodu stačilo prohnat takovým filtrem, tak proč se do baterek vyrábí destilovaná voda? Ale nebudu ti to vyvracet, můj akumulátor to není.
Možná jsem trošku přestřelil a není to 10 litrů, nicméně je to fakt velká baterka a takto žrala i destilovanou vodu než jsem koupil ten výrobník. Proto jsem ho taky pořídil, protože pořád kupovat destilku to docela lezlo do peněz.
Tak ten "technik" je naprostý blb, nebo to má nařízeno - dodá se holt více akumulátorů! Nechápu, jak se o taková zařízení může starat jedinec bez vzdělání.
Můžeš mě prosím odkázat na nějaký důkaz že to zařízení nefunguje? Díky. Já s tím reálně dělám, druhý rok tuto vodu leju do baterky a nepozoruji žádnou změnu k horšímu co se vlastností baterie týče. Tohle jsou jenom takové plané nepodložené kecy teoretiků...
Jo, jasně, celý život jsem čekal na poučení od takového jedince, jako jste vy! Akumulátor jsem přeci v životě ani neviděl, že? Jak tedy asi tak mohu vědět, co se do nich lije.
Ta věc nic nedestiluje, třemi volty a "D" články neohřejete vodu ani "nehodou", což by měl vědět každý, kdo absolvoval aspoň základní vzdělání. Je to demineralizační filtr (na obr je to skleněná nádoba vlevo s "hnědým" svinstvem - míchalo se to ze dvou pytlíků, aby se zachoval předepsaný poměr) s měřením vodivosti výstupní vody, a to je právě to, co napájí ty články. Jakou to má nastavenu hranici, ani jak to měří, kdo ví. Ani bych se nedivil, kdyby ten krám měřil vodivost ss. napětím, nikoliv jako profesionální výrobky můstkem napájeným harmonickým st. napětím.
Další a dost důležitá věc je, v jakém prostředí ta věc je vůbec umístěna a jaké krytí je deklarováno u stávajícího zařízení. Bezpečnější by byla redukce a něco kvalitního do ní. Pokud by nevadilo nižší napětí, pak by se dalo uvažovat nad Eneloopy.
Na starém místě co jsem dělal, tak destilku kupovali cca jednou ročně v 1000l IBC (výměnou) a stála 2200Kč včetně dopravy. Při potřebě 10l měsíčně to snad netřeba řešit nějakou takovouhle fičurinou. 50l sudy včetně sudu 400,- a sudy byly vratné, nicméně zálohu si nepomatuji. Kupovat po litrovkách je opravdu nesmysl, ale na větším balení je to pro vás měsíčně naprosto zanedbatelná položka...
Pokud máte deionizér, tak vám k němu ale chybí ještě reverzní osmóza. Při ceně těchto blbin byste měli destilovanou vadu minimálně na 10 let
Pokud mají ty baterie dohromady 3V, tak jaké max. napětí adaptér může mít? Může být třeba 5V nebo kde je ta hranice? To samé u proudu? U příkonu je to asi jedno, jen musí být větší a je jedno o kolik.
Např. LED pásek má vstupní napětí 12V a výkon 4,8W. Může mít adaptér třeba 15V?
Koukám, že v tom máš čím dál větší hokej...
Odpověď už jsi dostal. Tvoje zařízení odebírá tak malý proud, že je skoro jedno jak silný zdroj (ve watech, nebo v ampérech) tam zapojíš, ale musíš dodržet napětí 3V!
Ten LED pásek musíš připojit na zdroj 12V. Když ho připojíš na 15V, bude svítit hodně silně ale zřejmě hodně krátce.
Když ten zdroj bude mít výkon 5W, bude to tak akorát. Kdyby měl třeba jen 3W, tak se bude zdroj přehřívat a dřív či později přestane fungovat. Kdyby ten zdroj měl třeba 20W, nic se neděje, jen to bude zvládat levou zadní...