Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Myčka AEG Favorit hlásí chybu C3-Vypustila vodu a čerpadlo neustále jede i když myčku vypnu

knoflíkem a nic nesvítí tak je čerpadlo v chodu. Je to na programu před nadávkováním kapsle, tedy
po namočení a při vypouštění vody. Ta je vypuštěná a když při otevřené a zhasnuté myčce naleju
dovnitř nádobou vodu, čerpadlo ji vyčerpá z myčky pryč. Co s tím? Museli jsme myčku vypnout na
el.hodinách. Děkuji za radu a doufám, že nebudu muset před Vánocemi kupovat novou. S přáním hezkých
svátků ještě jednou děkuji za radu. Babča Líba

Možno je v spodnej plechovej vani voda a tak plavák zablokoval myčku s tým, že povolí len vypustenie vody.

Väčšinou netesní obruba čerpadla alebo tečie hadica čím sa pomaly naplní spodok myčky v ktorom je uchytený plavák napojený na rizdiacu jednotku myčky. Je to opatrenie, aby ťa nevytopilo.

Musíš myčku prekotiť na bok, viac ti na diaľku neporadím.
----
Prípadne je zanesené sítko prívodu vody pred elektromagnetickým ventilom, je to ten xindel priamo na prívode za ventilom vody na stene.

Čistí sa sítko od nánosov ideálne malým maliarskym štetečkom namočeným v 8% octe ak tam máš chaluhy, bordel z potrubia, koudelníkův syn z Kutné Hory apod.

Ahoj, i když pozdě, ale přece jenom to tu dám. Měl jsem taky tuto chybu. Voda se dostala na záchytnou nádobku pod myčku, kde je plovák, který spustí chybu (c3) a odčerpávání. Chyba se dá odstranit tím, že jsem odsál (odstranil) tuto vodu z nádobky. Par krát to umylo a chyba se objevila znovu. Zkontroloval jsem hadice, spoje a nic. Při další chybě jsem znovu spodek vyčistil, pustil myčku ještě jednou a lehl jsem si a pozoroval. Najednou, v hlavním nahřívaní spadla dolů kapka. A tak jsem na to přišel odkud a proč. V myčce na dně je umístěno velké síto zachycující větší kousky před odsáním. Toto síto je umístěno ve vymezené drážce, a tato drážka v několika místech, kde se se sítem dotýká, byla proděravěná. Maličké dírky kterých si uživatel ani nevšimne. Vzal jsem tavnou pistoli a vtlačil jsem "lepidlo" do dírek, nechal zatvrdnout a přebytek jsem ořezal. Už mám klid :-)

Co jste babco Libo s myckou presne udelala? Stalo se mi to same. Vypnula jste nejprve pojistky? A potom? Cidtila jste sitko, pokladala mycku na bok nebo odsavsla vodu ( ja tam zadnou nevidim) dekuji moc. Marcela