Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava poškozeného závitu v hliníkovém bloku motoru

Dobrý den, potřeboval bych poradit, jak opravit stržený závit v hliníkovém bloku motoru. Jeden šroub, co připevňuje víko rozvodového řemene, je stržený, resp. šroub bych dal nový, ale on je servaný i ten závit v bloku, tedy v otvoru. Použil bych opravnou vložku, ale to bych musel vyndat motor, je tam hrozně málo místa i na klíč. Takže bych uvítal nějakou chemickou metodu, ideálně něco, co by se naneslo na konec šroubu, ten by se tam vložil a až by to ztuhlo, tak by to vlastně vytvořilo umělý závit, nevíte o něčem? Źe by se ani víko nemuselo sundávat?

Dobrý den.
Potřeboval bych poradit soused měl uhnilé paroží na škodě felicii 1,3 mpi.
druhý soused mu to opravil a strhl mu 2 závity na šroubu u motoru jak je svody s lamba sondou nevěděl by někdo jak to vyřešit aby se tam nechaly dát zbylé 2 matky a tudíž to dotáhnout tak jak by to mělo být?.
Předem děkuji za odpovědi.