Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou izolační vatu použít na betonový věnec?

Stavař vzal peníze a nedokončil stavbu.Budu řešit žalobou, ale to tady nechci řešit.
Máme problém s tím, že nám promrzá věnec na kterém drží střecha.Sice stavebník zaizoloval vatou stropy z SDK (300 mm), my si podruhé zaplatili izolaci fasády (180 mm).Pak jsme podruhé zakoupili palubky a podbili střechu.
Takže u přízemního bungalovu bez obytné půdy je jediný problém s tím věčně prochladlým věncem.Zatím to neplesniví, ale je vidět, jak to vlhne.A taky tam budou dost velké tepelné ztráty.

Dotaz zní, jakou vatu mohu použít na izolaci této obvodové zdi zvrchu.Jestli potřebuji nějakou speciální a nebo stačí obyčejná, levná.

Díky za info.Tomáš

Takže tam mám narvat 30 cm a nebo bude stačit třeba 18 cm, jak tlustý mám polystyren?

Každopádně moc děkuji za cenné rady.Tohle byla moje chyba.Stavař se po položení vaty už neukázal a jelikož chybělo podbití střechy museli jsme začít jednat sami.Takže přijela jiná firma co nám nalepila polystyren a natáhla perlinku s lepidlem.To podbití jsme dodělali ale nevěděli jsme, že to tam patří, ta izolace.