Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s topením v baráku

Provedl jsem rekonstrukci starého domu včetně topného okruhu. Horní patra jsem neobýval probíhala rekonstrukce. Minulý měsíc jsem chtěl zprovoznit poslední pokoj a zjistil jsem, že pokoj nedotápí max. 18o. Pokoj je napojen topným okruhem jako poslední a je v 1 patře Po konzultaci s projektantem jsem zkontroloval regulační šroubení pod termohlavicemi (nebylo vůbec nastaveno). Po nastavení dosáhnu v pokoji 20oC. Při měření přes den jsem zjistil, že teplota najednou vylítne na 21.5 stupně a pak pomalu klesá až na 20oC.
Nevíte kde hledat problém, už mě nic nenapadá.

Dobrý den,vybodněte se na filozofování s ekvitermní křivkou a řešte proč radiátor špatně topí,jak píšete,že nejvíce topí u hlavice a pak teplota klesá,musí topit po celé ploše téměř stejně,topějí vám takto špatně všechny radiátory?Pokud vám radiátory netopí po celé ploše téměř stejně,tak je něco špatně,odvzdušnění,průtok,spád.:-)

A dá se vysledovat, kdy ta teplota vyletí? Třeba by se vypátrala nějaká souvislost s chováním/činností v jiných místnostech.

Třeba se ve dvou jiných pokojích přivřou termohlavice, tím se zlepší průtok teplé a začné hřát i ten poslední... Nebo něco takového...