Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava plynového kotle Protherm Tiger Turbo 24 KTZ-ZP rok výroby 2001

Dobrý večer,
prosím vás nemáte náhodou někdo z vás zkušenosti s mým problémem? Mám plynový turbo kotel Protherm Tiger 24 KTZ-ZP rok výroby 2001. A již delší dobu (asi podledních 5let), když kotel přepneme na zimní období, tzn. že začne krom ohřevu teplé vody také "topit" do radiátorů (odvzdušněných), tak se ze začátku pořád vypínal s chybou F1. To bylo vyřešeno. Tento týden nám ale v pondělí (14.11.2016) úplně vypnul a hází chybu F0. Návod k obsluze bohužel už nemám, ale vím tady z netu, že to bude něco ohledně tlaku vody. Ten byl také v to pondělí skoro na nule (už od počátku dle návodu jsme měli tlak mezi 1,5 - 2), po dopuštění vody dopouštěcím ventilem měl kotel i po vypnutí a zapnutí stále chybu F0. Tak jsem zkontrolovala kabílky za ovládacím panelem, zda nejsou někde povytáhlé, a přitom jsem poklepla na takovou malou černou krabičku (vypadá to jako nabíječka)s černým a bílým kablíkem, a kotel se přitom nastartoval. Jenže někdy v noci z PO na ÚT se kotel zase vypnul s chybou F0 a tlakem skoro na nule, vše jsem zopakovala jako minulý den a kotel zase nastartoval. Ale opět v noci se vypnul, tentokrát ale tlak vyskočil až na 2,6 (dopouštěcí ventil zavřen)a zase chyba F0. Tentokrát ale již nic nepomohlo. Neměl byste někdo radu, kde se mohla stát chyba? Ještě pro upřesnění, teplá voda nám již přes týden tekla jakoby cihlová a až do středy 16.11.2016 byly všechny trubky za ovládacím panelem - uvnitř kotle - horké. Prosím vás, jestli někdo náhodou nemáte kontakt na šikovného opraváře starších plynových kotlů z Liberce a okolí. Různých opravářů kotlů se u nás vystřídalo už několik a jen jsme něco platili a vyměňovali se dle mě součásti, které nesouvisely s chybou, ale kotel vždy šel jen do další zimní sezony a pak zas nějaký problém. Potřeboval by určitě kompletně vyčistit a asi vyměnit nějaké filtry apod.- nikdy jsem žádného opraváře nekontrolovala, co dělal či nedělal. Za případné veškeré odpovědi či připomínky vám moc děkuji :-).

Dobrý den, ted jsem řešil podobné problémy. Základ je zkontrolovat expanzi a v případě třícestného ventilu - rozebrat vyčistit , promazat a vyměnit těsnění.
jsou to ještě staré, celkem jednoduše dělané kotle.

Ja bych volne navazal s nasim problemem. Kotel Protherm panther 24 KOV nam z nicehonic zacal vyhazovat vodu pojistovacim ventilem. Zjistil jsem, ze pri topeni se tlak zvysi klidne z 0,9 na 3,1 baru, coz je hranice ventilu. Prisla rada na dopusteni expanzky, ktera v sobe mela puvodne max 0,5baru. Dofouknuta byla na 1,5. Jenze to mi prijde, ze problem jeste zhorsilo, predtim se min tlak dostal treba na 0,6, ale ted, kdyz se pres noc netopi, tak tam byla rovna nula, chyba f0 a dopusteni trvalo taky dlouho. Napadlo me snad jen, ze by mohl byt okruh nekde pricpany nebo expanzka vadna.. Nejlepsi, ze v tuto dobu nikdo ze servisaku nema cas