Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dokonaly nitrolak

Zdravim,

Idem lakovat nejake borovicove dosky. Su zatial len napustene fermezou. Rzhodol som sa dat na to nitrocelulozovy lak, nakolko mam s nim dobre skusenosti - je pevny.
S cim skusenosti ale nemam, je, ako docielit dokonale leskly povrch. Je na to nejaky postup, ako to spravit len zo stetcom ? Teda bez striekania ?
Zatial som spravil jednu vrstvu laku, este som nevidel ako to zaschlo, predpokladam ale ze bude treba to brusit a znova lakovat. Akym smirglom ? A neslo by to napríklad vylestit nejak s acetónom, ktory by to rozpustil ?

Diki.

Zdravím, kolem roku 1970 existovala "roztěrka", povrch nastříkaný nitrolakem se "rozleštil" tamponkem z hadru napuštěným touto roztěrkou. Nesmělo se zastavit na jednom místě, rozleptalo by to lak! Dnes to asi neexistuje. Ví někdo, co to bylo?