Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodarske zavitove tesnenie

Chcem sa spytat vodarov...cez vikend som doma opravoval tecucu bateriu (tiekla za klachlicky v kupelni) a zaneseny ventil teplej vody pod drezom.
Doma mam na tesnenie pasku aj tu nit, ktoru mi kedysi niekto v predajni odporucal, ale nemozem si pomoct s paskou sa mi robi velmi dobre s tou nitou si nejako neviem dobre poradit (odmotava sa mi pri nasuvani ventilov a pod).
S cim pracuju vodari radsej s nitou, ci paskou, ktora mi pride pohodlnejsia na manipulaciu. Ma nejake horsie izolacne vlastnosti ako nit?

píšete, že si s tou nitou nejako neviem dobre poradit (odmotava sa mi pri nasuvani ventilov a pod).
Záleží na směru, kterým je nit, nebo konopí navinuté. Když je ve směru, kterým se pak zašroubovává, tak je to proti směru niti a tak se odvíjí zpátky. Musí se navinout nebo napakovat tak, aby v závitech při šroubování držela ve směru, ne "proti srsti".