Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodarske zavitove tesnenie

Chcem sa spytat vodarov...cez vikend som doma opravoval tecucu bateriu (tiekla za klachlicky v kupelni) a zaneseny ventil teplej vody pod drezom.
Doma mam na tesnenie pasku aj tu nit, ktoru mi kedysi niekto v predajni odporucal, ale nemozem si pomoct s paskou sa mi robi velmi dobre s tou nitou si nejako neviem dobre poradit (odmotava sa mi pri nasuvani ventilov a pod).
S cim pracuju vodari radsej s nitou, ci paskou, ktora mi pride pohodlnejsia na manipulaciu. Ma nejake horsie izolacne vlastnosti ako nit?

píšete, že si s tou nitou nejako neviem dobre poradit (odmotava sa mi pri nasuvani ventilov a pod).
Záleží na směru, kterým je nit, nebo konopí navinuté. Když je ve směru, kterým se pak zašroubovává, tak je to proti směru niti a tak se odvíjí zpátky. Musí se navinout nebo napakovat tak, aby v závitech při šroubování držela ve směru, ne "proti srsti".

Prvý krát sa odmotá hneď, druhý tretí štvrtý krát po druhej otočke, po ďalších pokusoch vydrží niekoľko otočiek, a nakoniec drží ako pribitá, keď sa aj správne namaže. Niekomu to ide hneď, a niekomu nikdy.

Používam niť na tesnenie vodovodných závitov.Má tú výhodu,že sa dá vrátiť závit okolo 90 stupňov a nebude tiecť potom.
Tu je môj postup.Do ľavej ruky si zoberiem fiting,tak aby závit smeroval ku druhej ruke.Potom si prichytím niť palcom ľavej ruky a niť namotávam od začiatku závitu do konca ukladaním do drážky závitu.Dôjdem na koniec a namotávaním sa vraciam na začiatok závitu ukladaním nite vedľa seba.Až dôjdem na začiatok závitu tak niť odstrihnem tak,aby sa mi kúsok dal ohnuť do vnútra fitingu.Potom to namontujem.Nestáva sa,aby sa mi niť odmotávala.