Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako obrusit stare drevo

Zdravim, dostal som par masivnych tramov, ktore lezali niekolko mesiacov vonku viacmenej pod holym nebom. Drevo nieje pokrutene ale na povrchu je zcernale a potreboval by som ho trochu pred pouzitim obrusit.

Aky nastroj by nato bol najvhodnejsi? Mam k dispozicii nasledovne:

- vibracna bruska - je podla mna mala a miniem milion smirglovych papierov, dobra tak na jemne roboty
- uhlova bruska a ku tomu smirglove vejarove disky - zanesu sa velmi rychlo, su skor vhodne na kov
- uhlova bruska a hrncova drotena kefa - rozmyslam ze drevo prilis roztrha
- uhlova bruska a rotacna raspla - funguje vyborne ale ma velmi velky uber, mam tu hrubu verziu kotuca, pouzival som ju skor ako frezu

Pasovu brusku ani velky hoblik nemam.

Já koupil tuhle obyčejnou a k tomu zrovna měli v Lidlu sadu brusných pásů různé zrnitosti 4 ks/50Kč.Vyrobil jsem si na ni podstavec,takže bruska leží vyvýšená na boku a mohu brousit menší kusy dřeva z boku,že na to i pěkně vidím.
Tu samou firma nabízí i přes Aukro,ale při nákupu přímo u nich je doprava zdarma.
Když se to rozbije do 2 let,tak ji vrátím.Už jsem tam jednou reklamoval jezírkové čerpadlo a bez problémů,je to spolehlivý obchod.