Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ytong a nosnost

Dobrý den kutilové,

mám jeden technický dotaz. Mezi ložnicí a obývacím pokojem byla vystavěná příčka z ytongu 10cm. Chtěl bych pověsit telku na stěnu pomocí držáku (fixního - žádné posuvné rameno nebude), ale teď otázka, jakým způsobem uchytit držák do zdi a hlavně, jestli to ytong vydrží. Televize mají teď kolem 25kg. Nerad bych přišel jednou domů a televize za 60 tisíc ležela vyteklá na podlaze.

Za jakékoliv rady děkuji. Zeď je nyní holá z každé strany, není problém vrtat apod.

Ytong 100 mm stěna v délce 3,45 m. Téměř po celé délce je zeslabená odpadem DN 50 mm 0 - 500 mm nad podlahou a ve výšce cca 1100 mm teplou, studenou vodou. Od roku 95' na ní visí po celé délce plně naložené horní skříňky kuchyňské linky a ještě ani jednou to nespadlo.