Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ytong a nosnost

Dobrý den kutilové,

mám jeden technický dotaz. Mezi ložnicí a obývacím pokojem byla vystavěná příčka z ytongu 10cm. Chtěl bych pověsit telku na stěnu pomocí držáku (fixního - žádné posuvné rameno nebude), ale teď otázka, jakým způsobem uchytit držák do zdi a hlavně, jestli to ytong vydrží. Televize mají teď kolem 25kg. Nerad bych přišel jednou domů a televize za 60 tisíc ležela vyteklá na podlaze.

Za jakékoliv rady děkuji. Zeď je nyní holá z každé strany, není problém vrtat apod.

si uvedom kolmý ťah skrutky z hmoždínky a zároveň prepočet na páku závesnej konštrukcie. Na dvanáske skrutke utiahnutej po hlavičku do vertikálnej steny z 8cm Ytongu sa obesí aj 150kg chlap aj so šklbnutím do prepadliska. Vymurovaná priečka drží pružením vyzretou maltou aj o strop a podlahu. Ale. Pri ťahu na dvanástku skrutku z horizontálneho stropu by vyletela spolu s hmoždínkou aj z betónového podkladu.

Takže nemaj obavy, závsná konštrukcia je vhodne stavaná, aby sa znížil ťah na páku skrutiek, ale pre istotu do vyfúknutej diery (stačí desina vrták) od prachu po vrtáku natlač nejaké gelové lepidlo do ktorého následne zarazíš hmoždínku. Ytong je krehký, porézny, nech sa ti nezačne točiť hmoždínka v stene pri skrutkovaní.

Dobrý den,

stěna Ytong P2-500 100mm toto zatížení samozřejmě převezme, co je důležitější jsou kotvy / hmoždinky určené do pórobetonového zdiva – viz. např. výrobci Fischer, Ejot, atd.

Ytong 100 mm stěna v délce 3,45 m. Téměř po celé délce je zeslabená odpadem DN 50 mm 0 - 500 mm nad podlahou a ve výšce cca 1100 mm teplou, studenou vodou. Od roku 95' na ní visí po celé délce plně naložené horní skříňky kuchyňské linky a ještě ani jednou to nespadlo.