Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pracka so susickou oplati sa?

Pokazila sa nam pracka po asi 10 rokoch a zena sniva uz dlho o susicke. Zvlast susicku vsak nemame kam dat a tak nasla v nejakomletaku kombinovanu pracku so susickou (tusim 350 eur cca).
Je to v poriadku tieto hybridy, ci radsej sa im vyhnut?
Pride mi podozrive, ze susicky sa pohybuju medzi 500-1000 eurami a nejaky vyrobca (tusim Samsung) vtesnal do 350 eur vlastnosti pracky a susicky a ze to cele funguje este aj.

problem je, ze pracka vypere X kilo pradla, ale susicka v kombinaci zvladne vysusit max zhruba pulku z toho.. tzn. po vyprani je potreba pulku vyhodit a susit na dvakrat, nebo prat mensi mnozstvi..

druhy problem je doba.. prani+suseni = 4 hodiny cisteho casu.. takze udelat za den vice nez 2 pracky neni realne.. navic ty pracky jsou polovicni, nez bezna pracka..

taky jsem chtel kombi, nakonec mame 2 piksle.. zabere to hodne mista, ale ten komfort je paradni.. rano zacneme prat, pracka dopere, pradlo narvu tak jak je do susicky a zapnu novou pracku.. nez pracka dopere, pradlo je suche, vytahnu, poskladam atd.

Kombinace pracka+susicka je +- plnohodnotna pracka s fungujici, ale omezenou susickou - takovou 3/4. Jak napsano nademnou, kapacita suseni je omezena.
Ale jinak, funguje to, se susickou se clovek musi naucit(u cehoz je ale jednoduchy vyrobit tricka pro trpasliky!), aby to ususilo akorat, ani vlhky ani presuseny. Pokud ma clovek moznost nekde susit pradlo a susicku vyuziva jenom obcas, kdyz to potrebuje rychle nebo okolni podminky jsou normalnimu suseni nepriznivy, tak je to fakt fajn. Pro jednoho to muze bejt fajn i bez moznosti susit jinde. Ale plnohodnotna susicka to proste neni.

Kolega též neodolal a koupil kombo pračky se sušičkou. V čem je háček zjistil až po koupi - na ochlazování par při sušení, tedy kondenzaci, je použita voda, takže spotřeba vody na vyprání a usušení jedné dávky prádla je hrubě přes 100 litrů.
Ale určitě existují i jiné modely, který mají jinej systém, tak bacha při výběru. Hledej model s tepelným čerpadlem.

U nás by to bylo asi 10Kč a k tomu počítej dalších 10Kč za elektriku. Vzhledem k těm našim dvěma špindírům máme v průměru jednu pračku denně, takže za sušení v pračce dát měsíčně 600 Kč, tak to je vcelku drahá sranda. Za dobu živostnosti té vodní sušičky bych ve vodě protočil prachy na dvě kondenzační.

Nemam rad dlhe vymyslanie, takze som kupil susicku na tajnasa a v piatok manzelke dorazi domov namiesto ocakavanej pracky aj susicka a tym padom mame vybavene vianoce u nas doma.
Otazka znie kam tu susicku v kupelni narvem, ale to uz je ukol pre praveho kutila;o).

Neboj zakladne meranie som spravil este pred kupou. Bude to o drzku, ale ked velmi nepriberieme tak sa tam pomestime.
Mna len zaujima, ked uz zena bude mat tu svoju susicku, co tak strasne chcela, ci bude mat viacej casu a menej povinnosti, pretoze by jej malo odpadut zehlenie....doteraz skoro vsetko zvalovala na to, ze musi zehlit.
Ale ako mi dnes oznamil moj otec nic sa nezmeni a peniaze som vyhodil vraj zbytocne;o).

Jen chci pochválit správnost rozhodnutí - někde jsem četl test, že ty kombo sušičkopračky nedosahují v účinnosti kvalit samostatných přístrojů. Což se asi dá očekávat.

Mě spíš sejří, že se nedá koupit samostatná sušička se sníženou hloubkou 45 cm, ale kombo pračka+sušička se sníženou hloubkou přitom nabízí hned několik výrobců...

Zena bola vybrat pracku a ja som potom o 2h prisiel do obchodu a kupil este susicku, kedze pracku nam dovezu az zajtra dalo sa to tam este dodat a pride to spolu.
Manzelka o tom samozrejme nevie, som zvedavy, ked zajtra pridem domov, co ma bude cakat ake uvitanie. Verim vo vrele, ale je mozne, ze dostanem drzkovu, ze co som to kupil.

Je pro vás opruz věšet prádlo nebo je proces věšení komplikovanější třeba ve spojení se sdílením sušárky více domácností? Pokud ne, tak sušičku ani nepotřebujete. Já to tak vidím v okolí, že kdo jednoduše z pračky vytáhne prádlo a hned vyvěsí do adekvátního prostoru, tak nemá sušičku. Já osobně mám problém na více frontách s lidmi a jsem pohodlný, tak sušičku mám.
Kombinovanou pračku-sušičku si pořídí ti, kteří bojují s místem umístění a pro dva kusy fakt není místo. Velkou nevýhodou je rozbití sušičky a nepůjde třeba prát a naopak. Rozdělené spotřebiče se hodí v momentě, když se dělá prádlo celý den a oba spotřebiče jedou současně! :-)
Nevýhodu použití sušičky vidím u konkrétního oblečení jako ponožky, punčocháče, i když tam jsou symboly pro sušičku tak stejně vidím, že to dřív odejde než obyčejným věšením - je to pak vidět ve filtru, který se musí furt čistit kolik tam je zachycených vláken. Problém může souviset s používám obecných sušících programů, ale kdo má čas ještě dělit prádlo na sušení. :-)
Good luck zítra.