
Zaklínování pračky
Hola!
Naše pračka, i když je dobře usazená dle vodováhy, nožičky všechny správně vysunuté, tak při snaze o odstřeďování nějakého velkého, nacuclého kusu prádla, který se pere sám (bunda), tak sebou hází jak osmnáctka při průniku. Pračka se vždycky po chvilce zastaví, pokusí se prádlo znovu vyrovnat a dá další pokus.
Nezřídka to končí tím, že po pár pokusech to vzdá. Bundu je nutno vyjmout, ručně vyždímat, vrátit, dát ždímací program. Pak to zvládne.
Je to pračka se sníženou hloubkou, možná proto není tak stabilní, jako ty klasické. Je relativně nová (2 roky) a dělá to odjakživa.
Nicméně - je umístěna ve výklenku, takže se mi přímo nabízí ji nějakými gumovými klíny zajistit zleva i zprava vůči zdi, aby sebou neházela. Pomůže jí to nebo naopak hrozí poškození pračky, protože se "ošálí" elektronika starající se o vyvážení bubnu a hrozí třeba mechanické poškození vnitřku?
Díky za rady. Tuším, že Kurt bude mít co říci.
Zo zadu práčky vyberte alebo vyskrutkujte poistné zábrany ktoré bránia v kmitavom pohybe bubna voči práčke.Nimi je pračka istená voči otrasom pri preprave.Pred uvedením práčku do prevádzky sa to musí vybrať von.doc_610884.pdf
PDF č.12.Platí to aj pre iné značky.
Ale to on všechno má, za dva roky to už snad něco vypralo, jde mu spíš o to, že pračka neumí vyvážit jeden velký kus prádla pro vyždímání
.
Správně.
To, že pračka neumí vyvážit jeden kus prádla, je mi jasné. Šlo mi jen o to, jestli pevným ukotvením pračky v její horní části jí spíš pomůžu nebo ublížím.
Teď už to vím.
O důvod víc zkusit příště do daného prostoru nějak vmáčknout pračku standardní hloubky. Protože ta se - i při jediném kuse prádla - chová výrazně kultivovaněji. Je to celkem logické, je víc rozkročená. Ale že to bude až takový rozdíl, to jsem netušil.
Tak ono taky do pračky standardní hloubky se vleze větší závaží, takže je těžší, a tolik pak nepochoduje, ale ložisko (hlavně u praček s předním plněním) trpí stejně.