Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kožené pracovní boty. Péče.

Tento dotaz je již na poradně život. Jsem si toho vědom. Zde na kutilské poradně je ale trochu jiná komunita lidí které poradna "život" nemusí zajímat. Tudiž chci znát i názory jejich. Budu rád když to budou administrátoři či modi respektovat. :-)

Zdravím,
koupil jsem si Pracovní boty z kůže

Druhým dnem je používám jako pracovní. Běžný styk s prachem, vodou, blátem, popřípadě třeba vápnem. A hodlám je dále používat jako pracovní.
Mám dotazy.

Jak o ně pečovat ?
Čemu se mám vyvarovat při péči a používání bot ?
Mám se na něco zaměřit při péči o tyto boty ?

Rád se vzdělám a rád uslyším váš názor na péči o boty z kůže i jako pracovní a né jen módní a popřípadě zkušenosti či tipy. Nejlépe ověřené kdy máte i starší kožené boty a máte důkaz (netřeba ukazovat) že ta péče opravdu funguje.
Děkuji.
:-)
A ano koukám i na internet, ale chci znát i názor/zkušenosti komunity zde

Ještě k té Induloně.Jako krém na ruce vynikající.Je zde určitě řeč o modré.Ale jako konzervant na boty nevhodné.Indulona je emulgen a emulgen obsahuje vodu čili ji na sebe váže.Takže do mokra si s Indulonou nepomůžete.Je to taková trampská legenda.Mazali si to trempíci na chleba když nebylo máslo a zároveň si s tím mázli i ty boty.

Indulona má spíše sloužit k výživě kůže a k její zjemnění pokud se nepletu. Zatímco třeba impregnace nebo oleje/ vosky mají vodu odpudit.
Indulonu třeba nechat zaschnout a až potom natřít něčím co vodu odpuzuje.
Kuže jinak vodu odpuzuje sama o sobě celkem takže jsem se osobně nějak nebál indulonu použít a na to ještě hodit trochu odpudivého materiálu. No a s tímhle jít ven do deště.