Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Značení elektrických kabelů

Hola,
projíždím revizi elektroinstalace a nejasnost mám s označením vodiče CG,AG 2x2,5. Znamená, to že je to kombinace hliníkových káblů v gumě (pravděpodobně původní instalace) a měděných v gumě (třeba přidělaná světla/zásuvky při rekonstrukcích)?

První písmeno - materiál žíly: C=Cu, A=AL
druhé písmeno - izolace žíly : G=guma, Y= PVC ... další
třetí písmeno - druh kabelu : K=kabel, S= šňůra ...
čtvrté písmeno-materiál pláště: G,Y, P= pancíř (omotání ocelovým páskem)...
další písmeno - speciální provedení (L= plochý) ...

CG je tedy samostatný "tvrdý" měděný vodič s gumovou izolací
CGSG je gumová šňůra s měděnými lanovými vodiči
CYSY je stejná šňůra v provedení PVC
CYKY je měděný PVC "tvrdý" kulatý kabel
CYKYL 2x.. je CU PVC páskový tvrdý vodič "plochá dvojlinka pod omítku"
AGYP je AL kabel s gumou na žílách, PVC pláštěm, omotaný pancířem...

Ó, jak to bývalo jednoduché, logické a přehledné, oproti dnešnímu kolimetrovému kódu bez logiky, který nikomu nic neříká a musíš se ho nabiflit, nebo furt hledat v dokumentaci... Nebo jsem již věkovitým? :-(