Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prasklina na akryl.vaně

Dobrý den, předělávali jsme kompletně koupelnu . Dali jsme novou akryl. vanu Ravak.....byla cca tyden namontovaná a byla použita dvakrát....a potom jsme tam objevila v rohu prasklinku. Nic nám do vany nespadlo. Ani jsme ji nezatěžovali. Jeden den byla v pořádku a druhý den se tam objevila prasklinka. Voda neprotéka. Je to spíš povrchové. Jelikož jsme to my nezpůsobili, poslala jsem reklamaci do společnosti Ravak. Ty se ale nevyjádřili. Dnes je to 31 den od podání reklamace. Mail obdrželi, to mám od nich potvrzeno. Stalo se to někomu, nebo čím by to mohlo být.

Pořád je to tak, že reklamace se uplatňuje u prodejce. On má vaše peníze, vy máte vadné zboží.
Mně je fuk, že mi nevěříte, třeba uvěříte alespoň ČOI.
A když ne, je to pořád vaše věc.

Vůči kupujícímu je za vady odpovědný výlučně prodávající. Ten je povinen převzít zboží k reklamaci. Často se stává, že se spotřebitel s reklamací obrací na výrobce, dovozce, či opravny, které nemají s předmětnou reklamací nic společného. Tyto osoby nejsou povinny reklamaci kupujícího vyřídit, i když na ně prodávající odkazuje. Může se stát, že se reklamací budou dobrovolně zabývat, nicméně se toho na nich kupující nemůže v žádném případě domáhat.

http://www.coi.cz/cz/spotrebitel/prava-spotrebitel u/reklamace-zbozi-a-sluzeb/