Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sádrokarton pod starý strop

Dobrý den chci zeptet jakou udělat konstrukci pro sdk pod starý strop v baráku.Starý strop je nahozený omítkou.Omítka na rákos,rákos na latě,latě na trám.Z půdy je na latích térová lepenka a izolace.Chci tedy poradit jestli starý strop sundat a udělat zavěšený rošt nebo strop ponechat a udělat jednoduchý rošt.Velikost místnosti 5,5m x 3,3m
Děkuji

Ptám se vás, jako odborníka.
Dovolil bych si zneužit tuto diskuzi dotazem na můj stejný problém. Stará chalupa, trámy, z vrchu na nich fošnová podlaha půdy. Zespodu desky, na nich palach a omítka. Výška stropu 220 cm, takže boj o každý mm. Nahozený strop není panelákově rovný, místy popraskaná barva. Zdi nová omítka, strop původní. Bojím se, že po možná sto letech bude omítka zvětralá a tak se bojím škrabání. Co dělat? Opravit starou, Přidělat nějak sádrokatron, nebo napřed sundat až na desky a pak sadrokarton?

Henessy, zdravím Vás na Moravu.
Nedávám všem stejný postup, lae vždy se najde řešení, hodně podubné. Na přesný postup bych musel udělat několik sond do stropu, abych zjistil, jak to u Vás vypadá se dřevem. Hlavně uložení trámů ve zdi bývá často uhnilé.
Pokud je u Vás vše OK, ubral bych v nejnižším bodě z výšky necelé 4 cm a dal sádroš na přímé závěsy. Pokud Vám chybí ty 4 cm, tak musíte sundat omítku stropu, ušetříte 2 cm za cenu hnusné práce se sundáním omítky, úklidu atd..
Strop vysoký 216cm není niz nízkého..

Mam to same co vy, pod tim rostovou konstrukci s sdk a drzi to uz 7 let. Rost dejte do vahy, pozor myslet na to aby byla trebas skelna vata rovnomerne v pozadovane tloustce. Nam to drzi krokodily prisroubovane nerezovyma vrutama. Krokose davat blize k sobe, radeji vice nez-li mene.