Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 3 vypínače na jedno světlo.

Ahoj mám trochu zmatek ve vypínačích na světlo.
Můj dům je průchozí a v některých místnostích jsou i troje dveře a rád bych ke každým dal vypínač na světlo.
Na dvoje dveře vím že mi stačí schodišťový, ale jak je to na troje dveře?
Našel jsem vypínače křížový a střídavý a v tom mám opravdu zmatek.
Děkuji za radu jaké použít.

Já bych nebyl tak přísný :-) Když je člověk schopen logického uvažování a je trochu manuálně zručný, s tou elektřinou to nakonec vždycky nějak dá dohromady. Na elektrika.cz by sice dostal čočku, že si jako laik nesmí zapojit ani vypínač, ale já to tak nevidím. Občas se sice vidí hrozné věci a narazí se na lidi kteří ani netuší, že k žárovce nestačí přivést jen jeden drát, ale většina populace takhle blbá není :-) A ti co se zeptají jsou desetkrát lepší než ti co všechno sami vědí nejlíp a pak přibijou kabel hřebíky skrz :-)