Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nedařené žhavení drátu

Dobrý den, mám manganín o průměru 0.28 mm a kanthal o průměru 0.18 mm, snažím se vytvořit něco podobného tomuhle: watch ,ale nějak se mi nedaří zahřát drát, ani při 24 V, nějaké rady?

Mně na tom videu leccos nesedne. Připusťme, že ta devítivoltová baterie je vyrobena technologií Elona Muska a ten drát je schopna rozžhavit. Pak mi nesedne, jak tam ten kutil připájel dráty k těm šroubům. Buď měl taky nějakou pokročilou technologii nebo se mu to tam nepřipájelo, maximálně jako studeňák. A pokud to tam chtěl připájet skutečně pořádně, tak ten šroub musel důkladně prohřát a v tom případě by se rozlepilo to přilepení šroubu lepidlem k dřevěnému hranolu. Já bych hledal, kde jsou dráty co vedou ke skutečnému zdroji, snad by na to stačila pistolová páječka, ta má příkon asi 100 W.