Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdění vedlem pozednice

Dobrý den,
poprosil bych o radu, mám betonový věnec a na něm pozednici, směrem do místnosti potřebuji vyzdít plné cihle.
Bohužel na cihlu tam nemám moc místa tak je musím řezat, vzhledem k tomu že cihla táhne vlhkost nevím jak daleko od pozednice ji dát.
Eventuálně zda dát mezi pozednici a cihlu nějakou izolaci. Napadlo mě uřezat pásek IPY a trochu ji nahřát a přilepit přímo na pozednici.
děkuji za radu

Pokud to chápu dobre tak kdyz bych udelal mezeru 2cm tak nemusim davat IPU ?, což mám problém, mám tam totiž na cihlu místo 5,5cm, nekde je o neco víc podle věnce (6 az 6,5cm), to bych cihlu musel urezat na 3,5cm.
A když bych tam dal IPU, kolik by stacila mezera ?, a mám IPU přilepit jak jsem psal nebo ji tam staci jen do mezery vlozit.
dekuji

XPS je dobrá volba ale je mekký a lehce ho urvete, moc nedrží, když sem lepil xps kolem oken zkousel sem nekolik druhu lepidel a nejvice drzí lepidlo flexi PCI pericol z301fx, alespon s tech co sem mel moznost vyzkouset. kdyz tu cihlu vyzdim na salith ZT tak budu mit hodne prace abych ji urval.
Moc sem Vás nepochopil s tou parotesnou zabranou na polystyren, ten preci vlhkost nesaje tak k cemu ji tam lepit ? Pozednice je na betonovém věnci a mezi nima mam ipu aby s betonu netahala vlhkost.

Kolem oken jste pravděpodobněji dával fasádní EPS, XPS je spíš do podlah, dělá se v různých pevnostech vůči tlaku, od použití v rodinných domcích po podlahy v supermarketech. Měkký je z hlediska, že do něj uděláte snadno hřebíkem rýhu, ale v tlaku se deformuje minimálně.

S parotěsnou zábranou doběhnete k svislé podezdívce pod pozednicí a buď parotěsnou zábranu přilepíte k omítce, nebo varianta přilepit ji k tomu extruďáku, kde si myslím, že ten spoj bude vzduchotěsnější a trvanlivější než na omítce.

S tepelnou izolací pravděpodobně proběhnete nad pozednicí, ale ten nalepený extruďák se tam bude hodit i jako tepelná izolace.

kolem oken sem dával XPS, je tvrdší, lepe se s nim delalo, a lip drži, fasádní EPS sem dával do prekladu a za věncovku.

tady mám obrazek skrze tu cihlu, muzete mi do neho nakreslit kde by ta parotesná zábrana byla,
a zda si rozumime s umistenim toho XPS.
dekuji

1xJO.JPG