Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno hmožninka

mám garnýž na dvou hmoždinkách a jedna hmoždinka nedrží úplně je jakoby volná a i když vrut utáhnu tak se jakoby protáčí a když bych jí chtěl vyndat tak bych zničil omítku okolo té hmoždinky ( i nový nátěr)

jaké jsou možnosti opravy? šlo by použít turboušroub?

Projeď si díru v cihle aby se tam vešla hmoždinka, udělej ho hlubší, kdybys měl delší šroub tak ať má kam zalézt.
Hmoždinky se prodávají v různých délkách, tak si vyber vhodnou.
Otvor vyluxuj, pořádně navlhči rozprašovačem, připrav si hmoždinku a rozdělej sádru.
Hmoždinku strč cca 1/3 do díry, opatlej hustší sádrou, něco zkus nacpat okolo hmoždinky, třeba dřívkem od nanuka místo špachtle a domáčkni do roviny se zdí.
Nech zatvrdnout.