Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nástřik podvozku automobilu.

Ahoj chystám se něčím ošetřit podvozek na mojí káře. Celkem mě překvapilo že je tam dost rzi.
Čím to nastříkat, nebo natřít?
Rez asi mechanicky obrousit, pak odrezovač, zinek ve spreji nebo zákládní barva?
No a pak něco finálního na ten spodek. Je to jedno, nebo jsou nějaké osvědčené přípravky?
Díky za případnou radu.

Starýho Golfa jsem odrbal od rzi, natřel základní barvou a pak napatlal gumoasfaltem. Vydrželo to pár let, auto pak šlo do světa, ani nevím kam.
Pokud už je to zrzavý, asi to auto už má něco za sebou, snad si to nechceš nechat do doby, než to získá statut veterána.

Záleží na tom, jak dlouho očekáváš, že to vydrží, tj. podle věku a nájezdu. Já měl pěknou oktávku, ale po 200k km (tedy na tacháču) a 14 letech provozu se začala srát, takže trocha rzi na podvozku by bylo to poslední, co by mě sralo.
Osobně bych se s tím nesral a jak jsem napsal výše, odrbat, základovka a gumoasfalt, dneska snad nikdo nepočítá, že bude mít jedno auto na 20 let.

Dobrý den,prach a bláto tlakovým vzduchem,tlakovou pistolí,rezaté části odrezovač,základovku a pak nástřik,kupuji kartuše od souseda v opravně,speciálně na spodky aut,je na to spešl pistole s jehlou,propíchnete zátku na kartuši utáhnete,již mám leta vlastní,krásná práce s takovým nářadím.Před nástřikem spodku ještě sundám různé kryty pod autem,aby se nástřik dokonale dostal všude.A jinak,žádná jáma,najedu na dva trámky,zalehnu a stříkám jednu stranu auta,pak trámky přendám a druhou,takže auto je nakloněno na jeden,nebo druhý bok,úplně to stačí.Trámky krátké,jen pod jedno kolo,aby nic nepřekáželo při práci.:-)

Dobrý den,

kupuji kartuše od souseda v opravně,speciálně na spodky aut

nebojte já je znám, zbytek je spíše o přístupu k práci. Pokud dělám lokální ošetření - obrousit, odrezovač, čistič brzd (na odmaštění toho odrezovače - posledně jsem použil nějaký od HG, mastné jak sviňa), základovka, nástřik. Pokud budu dělat celý podvozek dám přednost mytí, prostě nejsem ochotnej žrát všechen bordel ze silnice v případě tlak. vzduchu.
Jsou mezi námi i "borci" co se nebojí polykat bordel z DPF filtrů, který se tam sbírá několik tisíc kilometrů. Prostě je kuchnou a vyfoukají :-/. Rakovině plic zdar.

Upřímně bych Vás chtěl vidět, jak vypadáte po aplikaci nástřiku v leže. :-)

Dobrý den,jsem hubenej,takže žádný problém,lehnu na bok pod auto a jednou rukou stříkám od jedné strany a couvám tělem od nastříkané části,takže nic za krk nekape,pak najedu druhou stranou na trámky a opět stejný postup,ležím pod neošetřenou podlahou,tak se nemám oč umazat,jen si člověk musí ohlídat vítr a podle toho začít.Ale zase nechci kecat,práce pro slečinky to není,člověk přeci jenom něco nachytá,ale dělal jsem horší věci a přežil.:-)

V posledních cca 30 letech , se rozmohl nešvar - neošetřit spodek. Za minulého režimu to bylo to základní. Dnes celkem pěkná kára na pohled ale spodek děs.Víc hlav víc rozumu. Některé pozinkované spodky mají uhnilé nosníky v prazích.Při zdvihání praskají. Je tedy nutné určit kde a čím se auto bude zdvihat - výměna kol. Kus desky. Ramapa prostě není Svazarm skončil.Doporučuji dva bloky ,,skrytého bednění" + dvě asi metrové fošny,špalky(klíny) jako zarážku. Spodek víc jak důkladně omýt tlakovou vodou nejlépe teplou.Sundat plasty,nárazníky..Několikrát důkladně omýt.Špachtle na odstranění starých nátěrů.Aku vrtačku,vrtačku s kartáčem,vibrační brusku s nástavci.... důkladně očistit.Koupit barvu na silnou rez,několikrát natřít,poslední 3-4 nástřik pistolí.DŮKLANĚ NECHAT ZASCHNOUT - MĚSÍC.Můžete normálně jezdit Znovu vyjet na rampu ,omýt,prohlídnout a opravit.Kde se něco vynechalo.DÍRY V PODLAZE,PODBĚHU.... karosáři jaksi nejsou a nebo jsou šíleně drazí.NŮŽKY NA PLECH,FLEXA.. VRTAČKA.DRÁT. Vytvarovat plech aby zalezl do díry ,před tím do něj navrtejte dvě dírky jako v knoflíku.Protáhněte drát. KAROSÁŘSKÉ LEPIDLO WIRTH (BALENÍ STOJI CCA 200KČ. )Je v tubě jako silikon ale nanáší se nejlépe rukou.Vymažte zevnitř díry - nešetřete ,zastrčte plech (ALU ) ,přitáhněte drátem svoji vahou až se nehýbe,díru za stálého držení drátu a tahu zamazejte rukou Lepidlem Wirth ,pak dejte druhý plech přes dírky a utáhněte - zamažte okraje silně lepidlem- nešetřete. Lepidlo se během 3-4 dnů vytvrdí samo !Nedělá krápníky. Doslova sroste s karoserií.Pak spodek nastříkejte - Tlumexem ,... je jednolitě černý nebo šedý jakou si zvolíte barvu.Nástřik se dostane tam kde nevleze štětěc.EXPONOVANÁ MÍSTA - tam kde servis zdvihá auto - zesílit stejnou metodou -nalepit hliníkový plech. Nezapomínejte na dutiny.Aku vrtačka - navrtat dírky podle velikosti zátky- budete to dělat častěji- sprejem,navrtat proto aby se někdo k tomu dostal.Manipulaci si upravit tak aby se nemusely sundávat koberečky.Delší hadička....Teorie že si nikdo auto na 20 let nepořizuje je sice dobrá ale může do toho něco vlézt. Třeba finančák,rozvod,...pak se neshnilé auto dobře prodává. Ošetření dveří. - do dveří teče voda ,dole v okrajích je gumo tmel ( lepidlo na karoserie Wirth),dveře hnijou.Obrousit rez,odrezovač PATEX - udělá film.Do dírek odtoku pokud tam něco zůstalo nastrkat špejle ,ostré hrany zamáznout lepidlem na karoserie Wirth.Zrovna tak prahy s venku,pod plasty.Lepidlo po zaschnutí je na omak elastické jako plast. Špachtlí se dá vyhladit,nemá propady jako tmel.Může se přestříkat barvou.VOSKOVÁNÍ. Pokud máte kompresor- nebo stříkací pistoli vibrační - je dobré koupit 5 litrů tekutého vosku.(1200)Celé to svoje dílo nastříkat několika vrstvami .Kdysi dávno se spodky natíraly barvou co je na silnice -bílá,žlutá.Litr se dá pořídit za 300 -Taková úprava + vosk je pak věčná.Ochráníte majetek. Takovou práci si doma uděláte za cca 2000Kč v materiálu. A víte co máte.Specializovaný servis - rychle nastříká - za 4000 .

Dnes se nekupuje auto na dvacet let a nestojí několik ročních platů.
Na parkovišti na sídlišti se bude podvozek suprově stříkat. Není lepší rovnou koupit auto, co nehnije? Ošetříš podvozek a pak se ti vysere motor, nebo to někde rozstřelíš. Zbytečná námaha, auto už dnes není životní investice, ale opravdu jen spotřebák.