Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak srovnat křivě zavrtaný šroub do dřeva?

Při montáži vestavného spotřebiče se mi podařilo křivě zavrtat 2 šroubky. Prostě jsem chvátal, chvilka nesoustředěnosti (a nešikovnosti - to přiznávám :-() a bylo vymalováno. Hlavička šroubku nedosedla jak měla, je nakřivo a překáží...
Poradíte jak co nejlépe toto opravit? Problém je, že tam není moc místa, navíc kromě jejich srovnání bych je potřeboval posunout o cca 2 mm. No a ke všemu bych potřeboval, aby po opravě držely, zkrátka aby šly pořádně utáhnout. Průměr šroubků je 3 mm, délka 15 mm. Klidně bych tam dal i šroubky s větším průměrem, ale ty budou už mít větší hlavičku a překážely by...

[img]http://ulrico.sweb.cz/20160911_013114.jpg[/img]
[img]http://ulrico.sweb.cz/20160911_013056.jpg[/img]

Zaslepení moc nepomůže. Vrták stejně sjede do spáry s lepidlem, protože půjde cestou nejmenšího odporu. Zkusit to ale můžeš, třeba budeš mít štěstí a vyjde to. Nešlo by v tom plechu vyvrtat novou díru vedle....a nový pokus? Pro příště si označ přesně díry kde budeš vrtat a naťukni si je dulčikem.

Tak mu ještě poraď, jak to má předvrtat, aby to neujelo. Musel by si udělat vrtací šablonu, tu pevně přichytit a potom předvrtat. Pokud je díra nejmenší odpor a vjede mu to tam zas, tak si moc nepomůže. A pokud tam vlepí nějakou sirku, tak nejmenší odpor bude to lepidlo... Přesné vrtání do dřeva je trochu problém. Vždycky to může trochu ujet pokud se vrtá do dřevotřísky nebo u masivu třeba na rozhraní letního a zimního dřeva.

Zle som rozumel, myslel som že ujde skrutka, nie vrták. Lebo takéto malé skrutky sa dajú zaskrutkovať aj bez predvŕtania, teda pokiaľ nie je príliš tvrdé drevo. Ale v podstate všetko platí. Dieru môže prípadne aj zatmeliť, a na presnú dieru treba len ostrý vrták a pevnú ruku, alebo tú šablonu.