Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak prošroubovat OSB desky - plovoucí podlaha

Dobrý den, poraďte prosím, nejsem si jistý, zda-li chápu na internetu běžně popisovaný způsob, kterak prošroubovat OSB desky plovoucí podlahy. Skladba mé podlahy bude OSB 15mm + 3mm Mirelon + OSB 15mm. Zpravidla se v článcích udávají delší vruty, než je samotná skladba podlahy, nerozumím proč. Například tento popis:

Šroubování OSB desek k sobě je možné za použití pevnostních vrutů (např. 5 x 50 mm pro desky 2 x 15 mm).
Zdroj: https://www.poradte.cz/domacnost-a-bydleni/10557-p rosroubovani-osb.html

I kdybych mezi OSB vlozil 3mm Mirelon, stale je tam presah, nechapu to.

Na tom betonu je asfalt, to je ten duvod a beton je celkove v ne moc dobrem stavu. Nivelacni sterka nepada v uvahu a na komplet odstraneni asfaltu nemam ani silu, ani prostredky. Odsranil jsem asfaltove vycnelky, odstranil jsem podstatne vrstvy asfaltu a podklad srovnal jak to jen bylo mozne, nicmene uplne se toho asfaltu zbavit nejde. Tento postup s dvoji vrstvou OSB mi byl doporucen nezavisle z vice zdroju, potrebuji vytvorit funkcni podklad pod vinylovou pochozi vrstvu.