Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s tavnými pistolemi

Dobrý den
potřebuji od Vás radu k problémům s Hobby tavnými pistolemi značky Pattex, které jsou vždy řádně a se zárukou zakoupeny v českém papírnictví.
Pistoli využívám pro domácí hobby tvorbu přesně dle přiloženého návodu, který důsledně dodržuji (dobu zahřátí, správné náplně, vypínání při nečinnosti, odkládání na kovový drátkový podstavec k ní přiložený, nikde jsem se ale např. nedověděla nejdelší dobu používání). Přesto se mi již u třetí pistole po pár měsících (nejprve po několika letech, poté po půl roce, nyní po roce, avšak pistole není využívána ani v denních, dokonce ani v týdenních intervalech, nýbrž na příležitostnou tvorbu), stane vždy stejný problém: Pistole nejprve několik měsíců pracuje normálně, jednoho dne však při práci v pistoli silně praskne, vyhodí pojistky celého panelákového bytu až v chodbě (i přepěťový spínač). Po jejím opětovném zapnutí už to udělá okamžitě po zapnutí, není tedy už možné s ní vůbec pracovat, jelikož vyhození pojistek proběhne ihned po jejím dalším zapojení do elektriky.
Při promluvě s elektrikářem ohledně našich elektrických rozvodů mi bylo sděleno, že problém nemůže být v zařízení našeho bytu, jelikož pistole má velmi malý příkon a výkon a když byt zvládne zároveň souběžnou aktivní činnost pračky, myčky, počítače a televize najednou, není možné, aby neutáhl tuto pistoli (během práce s ní už nic dalšího většinou nezapínám kromě osvětlení) s tak malými parametry. Též byla provedena revizní kontrola elektrického rozvodu bytu. Proto Vás žádám o vyjádření k tomuto problému. V papírnictví mi už jeden kus za kus vyměnili, jeden se rozbil až po záruce, další včera rozbitý mám doma a už je mi trapné pořád s ní lítat. Mohl by někdo poradit, co s es tím může dít? Pořád přemýšlím, v čem jsem mohla udělat chybu.
Díky tvořilka Gabriela.

Přepálí se topná spirála a vytvoří zkrat -> vyhodí to pojistky. Očividně to není profi výrobek s dlouhou životností. Chceš-li využívat tavnou pistoli častěji, zakup něco lepšího, když máš s Pattexem špatný zkušenosti.

Očividně má Pattex dobrá lepidla, ale velmi špatné elektrické výrobky.
Nemůžeš za nic Ty, ani elektroinstalace. U takového spotřebiče v podstatě není co obsluhou pokazit. Já mám tavnou pistoli nějakou no name (Čína),na občasné použití mnoho let a funguje. Doporučuji koupit něco jiného.

Ono to je celkem banální záležitost.Ale pistolky v dané cenové relaci nemá cenu opravovat.Jsou to hobby provedení a tak pokud je to třeba z lidlu tak tam je tříletá záruka.jinak záruka 2 roky.Oni to mají ti výrobci hobby nářadí dobře spočítané aby to vydrželo jakž takž tu záruku a potom koupit další.Ještě jeden fígl bych poradil.koupíte si výrobek.pokud jej používáte jenom příležitostně a není očividně opotřeben tak kupte stejný ve stejném marketu a druhý den jim jděte vrátit ten poškozený a chtějte vrátit peníze.Zatím to zabralo .

Helemese to není podvod.Jestli to nevíš tak market ti vrátí peníze i po delší době pokud cena nepřesáhne 200 KČ,Jinak musíš čekat na vyřízení reklamace.Oni ti reklamaci uznají ale holt ten měsíc čekáš.Když to uděláš jak jsem říkal,tak nečekáš Kapišto?