Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zděný plot

Dobrý den,
potřebovala bych zjistit přibližnou cenu za postavení zděného plotu. Tedy pokud máte zkušenost i s cenou práce, samozřejmě se může lišit.
Plot, zeď, z obyčejných cihel tak 1,8 až 2 metry. Třeba pro lepší odhad dva metry. Rovný terén, rovná zeď.
Ještě pro srovnání by mě zajímala i cena stejného plotu z těch betonových tvárniček, a to raději obyčejných bez reliéfu. Nevím, jak se správně jmenují, říkají tomu skládačka, jsou nějak asi 30x20 cm.
Na internetu najdu nějaký ceník, ale hned chtějí na mě kontakt, a ještě je to třeba z Moravy nebo Slovenska. Jsem ze středních Čech.
Děkuji za pomoc.

Děkuji pánové za rady,
nejde o žádné povolení, ale u stávající staré zdi mezi dvorky prostě kus chybí a zrovna u domu. Asi kdysi došly prostředky ?
Bez ohlášení je sice do 1,8 m, ale tam je dvoumetrová.

Ještě mě napadl dotaz-- na hluk lepší cihly, či dva ploty z těch skládaných zasunovacích betonových pruhů,jeden by byl na hranici pozemku a hned za ním na vlastním pozemku ještě jeden, s co nejmenší mezerou? Byla by to pro mne velká výhoda, že by se nemusely kopat základy. Jsou tam blízko nové stromky. Vím, že je to těžké, když to nevidíte.
Děkuji.