Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zděný plot

Dobrý den,
potřebovala bych zjistit přibližnou cenu za postavení zděného plotu. Tedy pokud máte zkušenost i s cenou práce, samozřejmě se může lišit.
Plot, zeď, z obyčejných cihel tak 1,8 až 2 metry. Třeba pro lepší odhad dva metry. Rovný terén, rovná zeď.
Ještě pro srovnání by mě zajímala i cena stejného plotu z těch betonových tvárniček, a to raději obyčejných bez reliéfu. Nevím, jak se správně jmenují, říkají tomu skládačka, jsou nějak asi 30x20 cm.
Na internetu najdu nějaký ceník, ale hned chtějí na mě kontakt, a ještě je to třeba z Moravy nebo Slovenska. Jsem ze středních Čech.
Děkuji za pomoc.

Předmět Autor Datum
Té skládačce se říká ztracené bednění. Šířku si volíte podle potřeby, výška je 250 mm a délka 500 mm…
iconek 02.09.2016 20:00
iconek
Na stavbu plotu potřebujete rozhodnutí o umístění stavby, opravdu vám dovolí postavit místo plotu dv…
pc 02.09.2016 22:36
pc
Děkuji pánové za rady, nejde o žádné povolení, ale u stávající staré zdi mezi dvorky prostě kus chyb… poslední
řešitel 03.09.2016 14:48
řešitel

Té skládačce se říká ztracené bednění. Šířku si volíte podle potřeby, výška je 250 mm a délka 500 mm.My stavěli zídku u vjezdu na pozemek a sloupy pro vrata z 300 mm šířky.

https://www.dek.cz/produkty/detail/4500019100-csb- ztracene-bedneni-tb30-seda?lm=251

Takže na metr čtvereční potřebujete 8 tvárnic.Plus beton, kterým to vylejváte a nějaký armovací železo na provázání.Tuna písku (Zálezlice) 220 kč.Pytel cementu 60.Kubíky betonu po mě nechtějte.

Stavba jde rychle, založíte první řadu do zavlhlého betonu, srovnáte do váhy a další řady jen pokládáte (na vazbu), provážete železem a vylejete betonem.
Cenu práce si netroufám říci.Sám si to uděláte zadara, firma může chtít třeba 500 kč /m2.A to budu možná z levnýho kraje (Středočeský) :-)

Děkuji pánové za rady,
nejde o žádné povolení, ale u stávající staré zdi mezi dvorky prostě kus chybí a zrovna u domu. Asi kdysi došly prostředky ?
Bez ohlášení je sice do 1,8 m, ale tam je dvoumetrová.

Ještě mě napadl dotaz-- na hluk lepší cihly, či dva ploty z těch skládaných zasunovacích betonových pruhů,jeden by byl na hranici pozemku a hned za ním na vlastním pozemku ještě jeden, s co nejmenší mezerou? Byla by to pro mne velká výhoda, že by se nemusely kopat základy. Jsou tam blízko nové stromky. Vím, že je to těžké, když to nevidíte.
Děkuji.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru