Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Průměr vodovodní hadice, dlouhá vzdálenost

Nynější nedostatek vody v malém zemědělském hospodářství by se dal vyřešit přívodem vody ze 700 metrů vzdálené studny, její hladina je asi o 7 až 8 metrů výš než ve studni domovní. Jaký průměr polyetylénové hadice zvolit za předpokladu dodržení spádu v celé délce, tedy asi jeden metr na sto metrů vzdálenosti? Je uvažován jen volný přetok, bez použití čerpadla. Denní potřeba vody je asi tři tisíce litrů. Možná by stačila i rada ze zkušenosti vodařů.
Děkuji, Jirka.

Na dolním konci by měl být napouštěcí ventil, něco jako do nádržky na záchodě. Horní konec jen volný, opatřený mouchovým pletivem (umělá hmota), no a samospádem do dolní studny. Podmínkou je pochopitelně dodržet v celé délce spád, aspoň pět promile.
Díky za Vaše názory.